Філарет назвав кількість архієреїв, які залишилися в УПЦ КП

Після того, як духовенство перейшло до ПЦУ,  УПЦ КП має п’ять архієреїв

Про це в інтерв'ю "112 Україна" заявив колишній предстоятель УПЦ КП патріарх Філарет, передає Depo.ua.

"На сьогодні у нас п’ять архієреїв (до 15 грудня 2018 року УПЦ КП налічувала 42 архієреї, – ред.), яка кількість духовенства і парафій, я не можу сказати. Зараз я не знаю, які парафії в різних єпархіях залишились у складі УПЦ КП. Тому що по всій Україні є парафії, які не перереєстрували свої статути на ПЦУ", – сказав він.

Нагадаємо, 9 травня в інтерв'ю ТСН Філарет заявив, що УПЦ КП не ліквідована.

 11 травня Міністерство культури заявило, що Українська православна церква Київського патріархату (УПЦ КП) припинила існування й увійшла до Православної церкви України (ПЦУ).

 13 травня почесний патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет заявив, що він, як і предстоятель ПЦУ Епіфаній, уповноважений скликати Собор.

 14 травня на богослужіння до Філарета приїхали лише чотири єпископи з понад 60. Також він заявив що Епіфаній не може нічого робити всередині церкви без його згоди. Водночас Філарет закликав православ’я об’єднатися в єдину церкву та пояснив, чому наполягає на Київському патріархаті в Україні.

15 травня Патріарх Філарет заявив, що його обдурили, що в нього була домовленість з президентом Петром Порошенком і митрополитом Епіфанієм, що він буде керувати Православною церквою в Україні, а за митрополитом Епіфанієм залишиться представлення Українською церкви за кордоном.

Дещо раніше Філарет заявив, що Епіфаній не може нічого робити всередині церкви без його згоди.

Предстоятель Православної церкви України митрополит Епіфаній відкинув звинувачення Філарета у несамостійності та намаганні відправити на покій почесного патріарха.

16 травня Епіфаній анонсував синод, на якому розглянуть конфлікт у церкві.

Філарет також заявив, що УПЦ КП подала в суд на Міністерство культури, яке незаконно зняло з реєстрації Київську патріархію та Українську православну церкву Київського патріархату

Довідка: 15 грудня 2018 року українські церкви об’єдналися в єдину Православну церкву України, її очолив митрополит Епіфаній. Представники РПЦ (УПЦ МП) переважно відмовилися визнати її, але окремі парафії переходять до ПЦУ.

5 січня 2019 року у Стамбулі було підписаноТомос про автокефалію української церкви, 6 січня патріарх Варфоломій передав його Епіфанію.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme