Фігурантів "справи Хізб ут-Тахрір" етапували на Росію

Вісьмох фігурантів "справи Хізб ут-Тахрір" російські силовики 12 вересня етапували з Криму в Ростов-на-Дону

Судове слухання по даній справі призначено на 17 вересня, повідомляє Depo.ua з посиланням на "Кримську солідарність".

"Сьогодні, 12 вересня 2019 року, з Сімферопольського СІЗО в місто Ростов-на-Дону для участі в судовому засіданні в Північно-Кавказькому окружному військовому суді були етаповані фігуранти другий бахчисарайської групи "справи Хізб ут-Тахрір", – йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, Тимур Ібрагімов, Мемет Белялов, Сервер Зекерьяев, Сейран Салієв, Марлен (Сулейман) Асанов, Ернест Аметов, Сервер Мустафаєв і Едем Смаілов утримуються в кримському СІЗО від півтора до двох років.

Довідка: Представники міжнародної ісламської політичної організації "Хізб ут-Тахрір" називають своєю місією об’єднання всіх мусульманських країн в ісламському халіфаті, але відкидають терористичні методи досягнення цього і кажуть, що зазнають несправедливого переслідування на Росії і в окупованому нею в 2014 році Криму. Верховний суд Росії заборонив "Хізб ут-Тахрір" у 2003 році, включивши організацію до списку об’єднань, названих "терористичними".

Захисники заарештованих і засуджених у "справі Хізб ут-Тахрір" кримчан вважають їхнє переслідування мотивованим за релігійною ознакою. Адвокати відзначають, що переслідувані в цій справі російськими правоохоронними органами – переважно кримські татари, а також українці, росіяни, таджики, азербайджанці і кримчани іншого етнічного походження, які сповідують іслам. Міжнародне право забороняє запроваджувати на окупованій території законодавство держави-окупанта.​

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook