"Фантастичні звірі. Злочини Гріндельвальда": Чого чекати від нового фільму зі світу Поттеріани

15 грудня у прокат виходить фільм "Злочини Гріндельвальда", друга картина із циклу "Фантастичні звірі" зі світу Поттеріани Джоан Роулінг

Depo.ua зібрав знакові факти про фільм.

Отже, фільм знятий Девідом Єйтсом за сценарієм Джоан Роулінг.

За сюжетом, головний злодій з першої частини Гелерт Гріндельвальд (Джонні Депп) виривається на волю і знову прагне перевернути догори дригом - встановити тиранію магів над звичайними людьми.

Йому протистоїть професор Албус Дамблдор (Джуд Лоу), який звертається по допомогу до свого колишнього студента Ньюта Скамандера (Едді Редмейн). Як і в першій частині, Нью таскає за собою валізу з дивними чарівними створіннями та всіляко намагається їх захистити.

Цікаво, що серед милих, але іноді лякаючих звірят, найбільш симпатичними актори ледь не одностайно назвали дитинчат Ніффлерів.

Ще після дебютного фільму кіномани запримітили, що казкові звірята схожі на дитинчат єхидни.

Повернуться й інші герої з першої частини - сестри Гольдштейн (Кетрін Вотерстон та Елісон Судол) та Якоб Ковальські (Ден Фоглер).

Бюджет картини склав $200 млн. Зйомки тривали близько п'яти місяців. Знімали у різних локаціях Великої Британії та Парижі.

Сама Роулінг вважає, що образ Гріндельвальда надзвичайно важливий для розуміння характеру Албуса Дамблдора - однієї з ключових фігур Поттеріани.

"Вперше Гріндельвальд згадується у "Гаррі Поттері і Філософському камені". Тож він - частина канви від самого початку. Він був дуже відомим темним магом, якого Дамблдор переміг у 1945-му (...) Хоча він залишався доволі таємничою фігурою у книгах про Поттера, я мала дуже чітке розуміння, ким був Гріндельвальд, і якою була його історія. Його образ - основний у розумінні, як Дамблдор став Дамблдором", - зазначила письменниця в інтерв'ю EW.

На зйомках не обійшлося без скандалів. Наприклад, Роулінг дорікали ледь не у расизмі, оскільки вона погодила на роль Нагіні (у творах про Гаррі Поттера - змії, яка служила головному антагоністу Волан-де-Морту) корейську акторку Клаудію Кім.

Обурені шанувальники писали, що у фільмі - лише дві не-білі акторки, і одну з них призначили на роль, яку взагалі не мала грати людина. У виборі побачили апеляцію до стереотипу dragon lady - сюжетному штампу, за яким азіатська дівчина постає роковою спокусницею і приносить зло.

Втім, сама Роулінг на такі закиди не розгубилася. Відповіла, що у образу Нагіні - від початку азіатське коріння.

"Нага - схожа на змію істота з індонезійської міфології. Звідси і ім'я Нагіні. Інколи їх зображають з крилами, інколи - як напів-людину-напів-змію", - пояснила письменниця.

Ще минулої весни Роулінг оголосила, що почала роботу над сценарієм третьої картини, назва якої ще невідомо. Наразі автори планують серію з п'яти фільмів. Наступний, ймовірною, вийде у прокат за два роки.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна