Євродепутати попрохали Могеріні допомогти із звільненням Сущенка

Група євродепутатів звернулася до високого представника ЄС із закордонних справ і політики безпеки Федеріки Могеріні з проханням посприяти вирішенню справи незаконно затриманого в Москві журналіста Укрінформу Романа Сущенка
Depo.Життя
11 листопада 2016 11:03
ФОТО: depo.ua

Текст листа, датованого 7 листопада 2016 року, опублікував у своєму Twitter адвокат Марк Фейгін, передає Depo.ua.

"Ми, члени Європейського парламенту та члени групи ЄС "Друзі України в ЄС", закликаємо до звільнення Романа Сущенка і просимо Вас, Високого представника Європейського Союзу, закликати до його звільнення і вимагати від Росії поважати права українських громадян", - йдеться в листі. 

У листі, підписаному євродепутатами Наталі Грізбек, Пятрасом Ауштрявічусом, Зімантасом Бальчітісом, Міхаелем Боні, Анною Марією Корацца Більдт, Марком Демесмакером, Анною Фотигою, Анною-Марією Гомес та Тунне Келамом, йдеться про те, що російська влада 30 вересня незаконно затримала на своїй території українського журналіста Романа Сущенка.

"30 вересня Роман Сущенко був заарештований російською владою під час його приватного візиту до Москви. З моменту арешту він утримується в ізоляторі "Лефортово" за звинуваченнями у шпіонажі", - описують євродепутати хроніку затримання Сущенка.

Водночас вони наполягають на тому, що арешт Сущенка та звинувачення, висунуті проти нього, є повністю «необгрунтованими та самочинними".

"Ми шоковані цим арештом і, більш загально, ми стурбовані збільшенням незаконних арештів та незаконних затримань на Росії", - заявили євродепутати.

За їхніми словами, справа проти Сущенка є нічим іншим, ніж "незаконним актом проти українських громадян з боку Росії".

На думку депутатів, затримання Сущенка є ще одним прикладом політики залякування та переслідування, яку здійснює Росія.

Євродепутати попереджають, що справа Сущенка має бути хвилюючим сигналом для будь-якого потенційного відвідувача Росії, "де кожен може бути звинувачений у шпіонажі та затриманий".

Нагадаємо, що 30 вересня у Москві був затриманий за підозрою у шпіонажі паризький кореспондент інформагентства "Укрінформ" Роман Сущенко, який прибув на Росію. У ФСБ стверджують, що він на користь ГУР Міноборони України "цілеспрямовано збирав відомості про діяльність Збройних сил і військ Національної гвардії РФ, що становлять державну таємницю і просочування яких за кордон могло завдати шкоди обороноздатності держави". В ГУР уже спростували ці звинувачення

7 жовтня Сущенку офіційно висунули звинувачення у шпигунстві

 

 

Більше новин про події в Україні та світі читайте на Depo.Життя