Євродепутат спрогнозував скасування віз для України влітку

Вже влітку візовий режим між Україною і Євросоюзом може бути скасований, незважаючи на деякі труднощі, які виникли з виконанням вимог
Depo.Життя
11 березня 2016 07:08
ФОТО: depo.ua

Про це заявив голова делегації Європарламенту зі співпраці з Україною Андрій Пленкович, передає depo.ua з посиланням на DW.

Євродепутат нагадав, що минулого тижня в Європарламенті пройшов "український тиждень", на порядку денному якого головним питанням був безвізовий режим.

"Єврокомісія на даному етапі ідентифікувала два питання, які ще належить вирішити українській стороні. Перше – це завершення формування складу Національного агентства з питань запобігання корупції. Друге – це зміни в законодавчій нормі про декларування майна чиновниками", – сказав Пленкович.

Він стверджує, що як тільки Україна виконає всі вимоги, Єврокомісія негайно повернеться до візового питання.

"Якщо будуть виконані всі вимоги. А я не бачу жодних причин, за якими їх можуть не виконати. Єврокомісії вже не треба буде приймати ніяких рішень. Законодавчу ініціативу буде подано автоматично", – запевнив Пленкович і додав, що якщо все буде йти за "позитивним сценарієм", то скасування віз для українців може відбутися цього літа.

"Думаю, це має статися до літа. Спочатку це питання розглянуть комітети. До голосування на пленарному засіданні має пройти не більше трьох місяців", – уточнив він.

Нагадаємо, раніше спікер Верховної Ради Володимир Гройсман заявив, що європейські партнери запевнили його, що Україна отримає безвізовий режим вже у поточному році.

Більше новин про події в Україні та світі читайте на Depo.Життя