Євробачення не будуть скасовувати через обстріл Ізраїлю

Після ракетного обстрілу Ізраїлю організатори "Євробачення" заявили, що публічно поінформовані про загрозу ракет, однак поки немає рішення про скасування проведення конкурсу

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на The Jerusalem Post.

Прес-секретар ізраїльської корпорації телерадіомовлення KAN, виступає безпосереднім організатором конкурсу в Тель-Авіві, заявила, що громадський мовник не має конкретного плану для роботи з ракетами під час Євробачення. Також вона зазначила, що "зараз все тихо".

У той же час офіційні представники Європейської мовної спілки (EBU) повідомили, що вони стежать за ситуацією в Ізраїлі.

"Охорона і безпека завжди мають першорядне значення для EBU. Ми продовжуємо працювати разом з KAN та відповідними ізраїльською владою для забезпечення добробуту всіх, хто готується до Євробачення в травні і бере участь в ньому. Ми будемо продовжувати уважно стежити за поточною ситуацією в Ізраїлі", - заявили в EBU.

Видання зазначає, що у разі повномасштабної війни перенести змагання на нове місце було б практично неможливо в останню хвилину. З моменту прем'єри 63 роки тому в 1956 році "Євробачення" не пропускало жодного року.

Також зазначається, що туристи і учасники конкурсу приїдуть в Ізраїль у травні. Однак у момент атаки 25 березня в Ізраїлі перебували кілька майбутніх учасників "Євробачення" прибулих в країну, щоб записати традиційні привітальні ролики.

Нагадаємо, 25 березня президент США Дональд Трамп підписав декларацію про визнання суверенітету Ізраїлю над спірною територією Голанських висот.

У Сирії назвали США "головним ворогом всіх арабів".

ЄС не визнав суверенітет Ізраїлю над Голанськими висотами

ООН заявили, що продовжать політику невизнання суверенітету Ізраїлю над Голанськими висотами.

В МЗС України заявили, що Україна виконує рішення Ради безпеки ООН щодо статусу Голанських висот.

Довідка. До 1967 року Голанські висоти були частиною Сирії, але під час Шестиденної війни Ізраїль взяв дві третини висот під свій контроль. Ізраїльська сторона наполегливо доводить, що Голани віддавна належали до єврейського народу, а передача цієї території Сирії у 1923 році була незаконною. Зокрема, згідно з мандатом Ліги Націй Голани відводилися Великій Британії, яка повинна була сприяти створення "єврейського національного осередку". Крім того, з військової точки зору природний рельєф Голан ідеальний для забезпечення безпеки Ізраїлю на східних кордонах.

У грудні 1981 року парламент Ізраїлю ухвалив закон про поширення ізраїльської юрисдикції на Голанські висоти.  Рада Безпеки ООН ухвалила резолюцію, в якій попередила Ізраїль про міжнародні наслідки через нав'язування юрисдикції і управління над окупованою сирійською територією Голанськими висотами. При цьому Радбез не визнав права Ізраїлю на це.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна