Епіфаній розповів, що майже вся "церковна каса" Києва під контролем Філарета

Предстоятель Православної церкви України митрополит Епіфаній заявив, що майже всі кошти, які надходять у церковну касу Києва, контролює почесний патріарх Філарет
 

Про це він сказав в інтерв'ю ВВС News Україна, відповідаючи на запитання щодо можливої скрутної фінансової ситуації у церкві, повідомляє Depo.ua.

"Місто Київ - все місто, включаючи всі фінанси, які надходили в церковну касу, окрім Михайлівського монастиря, залишилися за почесним патріархом Філаретом. Загалом ми - Київська митрополія, Київська православна богословська академія - зараз частково утримуємось з тих пожертв, які надходять в казну Михайлівського золотоверхого монастиря. Решта коштів - від благодійників", - зазначив він.

Нагадаємо, 15 травня Патріарх Філарет заявив, що його обдурили, що в нього була домовленість з президентом Петром Порошенком і митрополитом Епіфанієм, що він буде керувати Православною церквою в Україні, а за митрополитом Епіфанієм залишиться представлення Українською церкви за кордоном.

Дещо раніше Філарет заявив, що Епіфаній не може нічого робити всередині церкви без його згоди.

16 травня Епіфаній анонсував синод, на якому розглянуть конфлікт у церкві.

Довідка: 15 грудня 2018 року українські церкви об’єдналися в єдину Православну церкву України, її очолив митрополит Епіфаній. Представники РПЦ (УПЦ МП) переважно відмовилися визнати її, але окремі парафії переходять до ПЦУ.

5 січня 2019 року у Стамбулі було підписаноТомос про автокефалію української церкви, 6 січня патріарх Варфоломій передав його Епіфанію.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна