UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Експрезиденти Польщі вимагають покращень для українських заробітчан

Уряд Польщі повинен якнайшвидше затвердити довгострокову міграційну політику, що дозволить українцям нормально працювати в цій країні

Експрезиденти Польщі вимагають покращень…

Про це йдеться у спільному зверненні до уряду Польщі, яке оприлюднили 25 лютого експрезиденти Александер Кваснєвський та Броніслав Коморовський, передає Depo.ua з посиланням на "Укрінформ".

"Утримання високого темпу економічного розвитку можливе завдяки мігрантам з України, які обрали Польщу як місце роботи, а дедалі частіше – і проживання", – зазначається в заяві.

Наголошується, що завдяки присутності українських трудових мігрантів забезпечується конкурентоздатність польських підприємств.

Як зауважили експрезиденти, з 2020 року Німеччина значно спрощує правила для трудових мігрантів з-поза меж ЄС, наслідком чого може стати відплив робочих рук із Польщі – особливо висококваліфікованих фахівців.

"На жаль, у цій сфері ми бачимо відсутність стратегічних рішень польського уряду", – констатують політики.

На їхню думку, через складне міграційне законодавство втрачають польські роботодавці – і загалом погіршується імідж Польщі.

"Ми закликаємо негайно зробити кроки до опрацювання довгострокової міграційної політики у співпраці з експертними центрами, органами місцевого самоврядування і профспілками", – йдеться у зверненні.

Кваснєвський і Коморовський закликали у стислі строки запровадити прозорі адміністративні процедури для громадян України, які хочуть працювати в Польщі.

За різними даними, у Польщі працює до півтора мільйона громадян України.

Як очікується, підстави нової міграційної політики Польщі уряд країни оприлюднить за пів року.

Нагадаємо, у 2018 році глава МЗС України Павло Клімкін заявив, що щороку з України за кордон виїжджають близько 1 млн громадян.

Як відомо, близько 200 тисяч українців отримали "картку поляка".

У Польщі визнали, що "вижили" завдяки українським заробітчанам.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme