UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Експерт: Треба змінювати ставлення до домогосподарств

В Україні потрібно докорінно змінювати підхід до домогосподарств та видів економічної діяльності, прикладом може стати західна модель

Про це заявила керівник ГО "Інститут громадянських свобод" Галина Третьякова в ході відеоконференції "ДС", передає Depo.ua.

"Ми повинні спокійно ставитися до того, що можемо займатися господарською діяльністю взагалі без реєстрації ФОП, СПД тощо Це радянщина внесла до Цивільного кодексу, що фізична особа не може працювати без реєстрації. Тотальне переслідування домогосподарств", - заявила вона.

Крім того, Третьякова вважає, що домогосподарства вносять дуже великий вклад в організацію зайнятості. "Не створення робочих місць, а в організацію зайнятості. Коли жінка вдома дивиться за дітьми, вона зайнята чи ні? Для неї потрібно створювати робоче місце? Ні. Вона працює в домогосподарстві. Тому ми повинні ставитися до домогосподарств, як до економічної діяльності", - зазначила вона.

"До речі, в англійській мові немає поняття "господарська діяльність". У них це economy activities. Домогосподарство, навіть якщо воно нічого не виробляє: наприклад, не збирає продає ягоди, це все одно економічна активність, яка забезпечує домогосподарство. Ми повинні розглядати домогосподарство як організацію. Чому організація має дохід, витрати і обкладає прибуток, а фізособа обкладає дохід, незалежно ні від чого. Домогосподарство теж має дохід. хтось в ньому - найманий працівник, хтось збирає дрова", - додала вона.

Нагадаємо, Галина Третьякова зазначила, що фінансову спроможність пенсіонерів треба вимірювати не тільки рівнем доходу, а й активами, та розповіла, яким має бути український прожитковий мінімум.

Також вона запевнила, що на мінімальну трудову пенсію неможливо прожити.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook