Експерт дав поради аграріям-початківцям, як правильно застрахувати врожай

Директор з інновацій та розвитку аграрної агенції "АГРОС" Володимир Юдін радить аграріям-початківцям працювати з брокером
 

Про це він розповів в інтерв’ю Depo.ua.

"Якщо хтось, наприклад, посадив у Вінницькій області молодий яблуневий сад. Йому потрібно страхування врожаю від весняних заморозків та від граду. Це коштуватиме у вінницькій області десь до 10% від вартості врожаю з виплатою до 90% від вартості врожаю. Тобто якщо внаслідок заморозків чи граду в нього гине врожай яблука, він отримує до 90% вартості свого врожаю", - розповів він.

Він також зазначив переваги роботи з брокером.

"Я б рекомендував йому звернутися до будь-якого брокера, який спеціалізується на агрострахуванні. Він звернеться до страхової компанії, отримає від них опитувальник, який заповнить і надасть ревізію свого саду, технологічну карту, отримує тариф з франшизою. Він має якось довести свою врожайність, яка буде застрахована. До нього має приїхати сюрвеєр, який зафіксує, чи дійсно на деревах є досить бруньок, щоб отримати застрахований врожай. І все. Якщо він звернеться до брокера, то брокер вичитає йому договір, покаже, де є вузькі місця. Брокер має провести перемовини зі страховою компанією, щоб ці вузькі місця перетворити на нормальні. Брокер має надавати підтримку з огляду на передстраховий огляд, контролювати його. З брокером працювати значно легше, проте він додатково не коштує нічого", - розповів Юдін.

Нагадаємо, також експерт розповів про зміну агроризиків, які призводять до знищення врожаю.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна