Ексклюзивні поради, як зберегти сім’ю: рабин Давід Мільман

Ми виділили п’ять болісних питань, не вирішивши які розлучається більшість подружніх пар, і поставили їх представникам найпоширеніших в Україні конфесій

Ексклюзивні поради, як зберегти сім’ю: р…

Depo.ua зібрав поради і рекомендації від священиків про те, що робити, аби човен сімейного життя не розбився о побут. 

Наші експерти:

Петро Балог, священик-домініканець, викладач Інституту Релігійних Наук у Києві, душпастир у Львові.

Військовий капелан з протестантської церкви Анатолій Кушнірчук.

Олександр Дедюхін, полтавський священик, настоятель Свято-Миколаївського храму, блогер.

Муфтій Духовного управління мусульман України "УММА" Саід Ісмагілов.

Помічник головного рабина України (рух Хабад) Давід Мильман. В сьогоднішньому випуску – його відповіді.

1. СІМЕЙНІ ОБОВ’ЯЗКИ

Depo.ua: Чимало чоловіків і дружин постійно конфліктують через те, хто які обов’язки має виконувати. Дружини називають чоловіків лінивими, вважаючи, що ті їм мало допомагають в хатній роботі і з дітьми, чоловіки у відповідь звинувачують жінок, що ті дуже багато вимагають від них. Як ви вбачаєте справедливий розподіл обов’язків між чоловіком та дружиною?

Давід Мільман: Справедливість розподілу домашніх обов'язків визначається рівнем компетентності. Простіше кажучи, потрібно відповісти на основне питання "Хто головний в домі!?" В Іудаїзмі це жінка. Все, що стосується дому, сім'ї, виключно її прерогатива. Усвідомлення цього простого факту усуває ґрунт для конфлікту, і чоловік уже не сприймає прохання винести сміття, як посягання на свої права.

 

2. РІВНІ ПРАВА В РОДИНІ

Depo.uaЧи можливе в родині рівноправ’я між чоловіком та дружиною? Як слід приймати важливі рішення: один вирішує, а другий погоджується, чи подружжя все обговорює? 

Давід Мільман: Ідея рівноправності мені не близька, образ жінки з киркою або лопатою викликає депресію. Основа гарної і довговічної сім'ї - не компроміс, в наслідок якого жодна зі сторін конфлікту не отримує того, до чого спочатку прагнула, а початковий розподіл зон відповідальності, які не перетинаються. У Вавилонському Талмуді цьому питанню присвячено майже півтора аркуша (це дуже багато). В єврейській родині ще до вступу в шлюб і чоловік і дружина знають, в яких випадках вирішує дружина, в яких - чоловік. Саме цей розподіл унеможливив би ґрунт для можливого конфлікту.

 

3. СПІЛЬНЕ ДОЗВІЛЛЯ ПРИ РІЗНИХ ЗАХОПЛЕННЯХ

Depo.uaЩо робити подружжю, якщо з часом в них змінилися і стали зовсім різними хобі, захоплення, інтереси і вони зовсім по різному хочуть проводити вільний час? А нові захоплення одне одного їх ну зовсім не цікавлять?

Давід Мільман: З точки зору кабали Любов - це права сторона Світу. А значить любов - це віддавати, а не брати. Інтереси чоловіка і жінки спочатку різняться і тут головне питання в тому, чи готовий кожен з подружжя докласти зусиль до того, щоб зробити свою половинку щасливою і отримати насолоду саме від цього.

 

4. ЯК РЕАГУВАТИ НА ВТРУЧАННЯ І КРИТИКУ ЙОГО ТА ЇЇ БАТЬКІВ

Depo.uaЧи мають право батьки втручатися в життя подружньої пари з настановами, порадами (про які їх не попросили), критикувати чоловіка чи дружину? І як в такій ситуації реагувати подружжю, щоб родичі не розсварили їх, не налаштували одне проти одного?

Давід Мільман: Батьки- носії життєвого досвіду, який є невід'ємною складовою мудрості. Саме тому дослухатися до їхніх порад необхідно. З іншого боку, кожен з подружжя має усвідомлювати що, по-перше, чужий життєвий досвід - не універсальний, по-друге - у нього тепер своя сім'я. Якщо коротко: Батьків обов'язково слухати, але не обов'язково слухатися.

 

5. РОЗЛУЧИТИСЯ ЧИ "ЖИТИ БЕЗ КОХАННЯ"

Depo.uaЧи доцільно подружжю розлучитися, якщо чоловік і дружина дійшли до висновку, що вони більше не кохають одне одного? Чи не краще їм тоді піти кожному своїм шляхом?

Давід Мільман: На жаль, люди іноді плутають любов і потяг. За відчуттями це досить схожі почуття, але якщо любов-це права сторона Світу і її головна якість - віддавати, то потяг - ліва сторона і її головна якість - взяти. На відміну від любові, яка вічна, потяг відключається в момент отримання людиною бажаного (як голод. Поїв і більше не голодний). І саме це відчуття потім називають «пройшла любов». Якщо шлюб базується тільки і виключно на потязі, він приречений. Якщо ви хочете, щоб ваш шлюб був щасливим, докладайте до цього зусиль кожен день.

 

П’ЯТЬ ПРИНЦИПІВ ДЛЯ ЩАСЛИВОГО ПОДРУЖНЬОГО ЖИТТЯ від Давіда Мільмана

1. Не порівнюйте свого чоловіка з іншими чоловіками, а дружину - з іншими жінками (навіть подумки)

 2. Пам'ятайте, дружина - половинка чоловіка і отже він - половинка дружини. Ані він ані вона не є цілісними один без одного.

3. Благополуччя (добробут) приходить в сім'ю з боку дружини, навіть якщо заробляє тільки чоловік.

4. Любов - це віддавати, а не брати. Якщо вам приносить радість саме процес віддачі, а не відповідна подяка, значить любов є.

5. Відносини, це не даність. Хочете зберегти хороші відносини, працюйте над ними щодня.

 

Читайте також: Ексклюзивні поради, як зберегти сім’ю: отець Петро Балог

 

NB

Шановні читачі, можливо, в деяких питаннях і відповідях цієї рубрики ви вбачатимете сексизм, або брак фемінізму, або навпаки - наступ на традиційні цінності.  Просимо врахувати, що розмова відбувається із священиками, а будь-яка релігія дивиться на сімейні стосунки під притаманним їй ракурсом.  Що аж ніяк не зменшує цінності наданих рекомендацій і порад, адже кожен досвідчений пастир - це джерело мудрості і життєвого досвіду.

Тож, просимо сприймати їх виключно як інформацію для роздумів. 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme