В Криму за ніч "поіржавіло" місто: Чому винними в екологічній катастрофі будуть "бандери"

В Криму коїться зловісне: метал на очах вкриває липкий зелений наліт, автівки виходять з ладу, люди задихаються і чухаються, гине і без того хирлявий врожай. Так звана кримська влада запевняє, що загрози здоров'ю жителів нема

Перші повідомлення про те, що на півночі Криму (Армянськ, Красноперекопськ) сталося екологічне лихо, почали з'являтися ще на вихідних: місцеві жителі писали, що метал вкриває зелений наліт невідомого походження, хром окисляється, військові і прикодонники на адмінкордоні вдягнули маски.

Кримчани в соцмережі "ВКонтакте" діляться світлинами, на яких видно, що стається з металічними предметами.

Скрішнот - "Кримский бандеровец"

Від забрудненого повітря страждають діти і дорослі. Коментарів на цю тему вже сотні.

Скрішнот - "Кримский бандеровец"

Перед усім подумали на "Титан" - завод в Армянську, найбільший виробник діоксиду титану на території Східної Європи, власником називають Дмитра Фірташа.

Кримський еколог Марина Литвиненко обґрунтовує:

"У виробництві використовується сірчана кислота. З великою часткою ймовірності можна припустити, що стався витік на якийсь фазі, або з'єднань сірчаної кислоти, або самої сірчаної кислоти. Ця речовина швидко прореагувала: з'явилася іржа і маслянистий наліт, а сірчана кислота - це масляниста речовина. Швидше за все, саме стався прорив сірчаної кислоти, з меншою ймовірністю - з'єднання сірчаної кислоти", - розповіла вона в ефірі Радіо Крим.Реалії.

За словами еколога, це дуже небезпечно, роз'їдаюча і отруйна речовина впливає на слизову в дихальних шляхах і впливає на ослаблені внутрішні органи.

Місцева преса стала повідомляти про лихо ще три дні тому. Припускають, що це може бути і не "Титан", але що тоді?

І коли про це вже стали писати українські і російські ЗМІ, відреагував так званий кримський уряд. "Глава" Криму Сергій Аксьонов на своїй сторінці у Фейсбуці запевнив, що загрози для здоров'я і життя жителів Криму немає і припустив, що викиди шкідливих речовин в Армянську були здійснені з заводу "Бром" або з "Кримського содового".

Мало того, в "МНС Криму" заявили, що ніхто з місцевих жителів не скаржився. Серед кримчан, тим часом, зростає обурення.

Скрішнот - "Кримский бандеровец"

Незважаючи на заяви "влади", якій вже мало хто вірить, винним в екологічній біді суспільна думка наразі вважає усе ж таки кримський "Титан". Місцеві жителі згадали про накопичувач кислоти, яку зливає завод.

Накопичувач - це такий собі ставок сірчаної кислоти площиною близько 26 тисяч гектарів, пишуть в соцмережах. Раніше кислоту в цьому ставку розбавляли прісні води з Північно-Кримського каналу - завод "Титан" був одним з головних споживачів цих вод. Після окупації, в травні 2014 канал було перекрито і концентрація кислоти підвищилася. Як наслідок, випари зі ставка стають все більш їдкими і отруюють навколишнє середовище. Такою наразі є основна версія. Якщо вона відповідає дійсності, то далі ситуація тільки погіршуватиметься.

Хоча, це певною мірою, кримській "владі" дуже вигідно. Враховуючи, що Північно-Кримський канал Україна перекрила через окупацію Криму, бо більше була не зобов'язана її туди постачати (за міжнародними законами утримувати окуповану територію мусить країна-окупант), в черговому "геноциді кримського народу" Росія, яка так і не змогла налагодити водопостачання, звинуватить Україну.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна