Екологічна катастрофа: У Криму оголосили режим надзвичайної ситуації

У Красногвардійському, Нижньогірському, Первомайському та Совєтському районах незаконно анексованого Росією Криму оголосили режим надзвичайної ситуації (НС) через посуху

Про це йдеться у розпорядженні російського "голови Криму" Сергія Аксьонова, опублікованому на порталі російського уряду, передає Depo.ua із посиланням на "Крим.Реалії".

"Запровадити із 2 червня 2018 року для органів управління та сил територіальної підсистеми Криму єдиної державної системи попередження та ліквідації надзвичайних ситуацій на території Криму режим функціонування "надзвичайна ситуація". Встановити для органів управління та сил ТСНС регіональний рівень реагування", – йдеться в документі.

Згідно з розпорядженням, адміністраціям Красногвардійського, Нижньогірського, Совєтського, Первомайського районів необхідно забезпечити виконання всіх заходів, які схвалить комісія з ліквідації НС при російському уряді Криму.

Окрім того, повідомляється, що Мінсільгоспу півострова до 30 червня 2018 року необхідно підготувати й направити до профільного російського міністерства документи для компенсації шкоди кримським аграріям.

Нагадаємо, за підсумками "Другої кримської екологічної експедиції" найбільш благополучним в Криму регіоном назвали Ялту, а найгірша ситуація, за словами експертів, склалася в Бахчисарайському і Білогірському районах.

У Роздольненському районі незаконно анексованого Росією Криму флору та фауну накрила серйозна посуха.

Експерти заявляють, що тривала нестача води в Криму призводить до того, що вирощувати сільгоспкультури на окупованому півострові скоро стане неможливо.

Так, "Мінсільгосп Криму" повідомляв, що кримські аграрії зберуть врожай зерна в два рази менше торішнього – всього 800 тисяч тонн – через погану погоду.

Наприкінці травня Аксьонов повідомив, що збитки, які понесли кримські аграрії від весняної посухи, становлять понад мільярд рублів.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна