Екологи помітили відновлення озонового шару

Екологи виявили, що озонова діра над Антарктидою у період з 2000 року, коли вона досягла максимальних розмірів (за час спостережень), скоротилася
Depo.Життя
1 липня 2016 08:53
ФОТО: depo.ua

Площа озонової діри зменшилась на 4 млн кв км. Незважаючи на це, в 2015 році вчені спостерігали максимально велику озонову діру над Антарктидою, передає depo.ua з посиланням на Lenta.ru.

На думку вчених, цього не сталося, якщо б не виверження вулкана Кальбуко в Чилі.

Викид в стратосферу великої кількості дрібних частинок сприяв зростанню числа і розмірів полярних хмар, з якими взаємодіє вироблений людиною хлор. До таких висновків учені прийшли, узагальнивши дані спостережень, проведених протягом останніх 15 років за допомогою супутників і атмосферних зондів на повітряних кулях.

Вчені стверджують, що це свідчить про поступове відновлення вмісту озону в стратосфері. Причиною цього екологи вбачають в дотриманні країнами Монреальського протоколу, підписаного в 1987 році і покликаного скоротити викиди в атмосферу нижчих хлорфторвуглеців.

Озоновий шар в полярних широтах розташовується на висоті 10-15 км від поверхні планети. Він характеризується підвищеною концентрацією озону, що утворюється під дією ультрафіолетового випромінювання з молекулярним киснем. Озоновий шар захищає земні організми від впливу жорсткого ультрафіолету.

Більше новин про події в Україні та світі читайте на Depo.Життя