Еколог: У Севастополі небезпечно купатися в морі. Все забруднено стоками

Еколог з Севастополя Маргарита Литвиненко стверджує, що 70% каналізації Севастополя скидається в море без очищення
Depo.Життя
8 червня 2016 10:38
ФОТО: depo.ua

За її словами, введений в дію ще за радянських часів комплекс очисних споруд "Південний", не здатний якісно очищати стоки, тому зараз купання в морі на севастопольському узбережжі небезпечно, передає depo.ua з посиланням на "Крим.Реалії".

"У море скидаються умовно очищені стоки, вони не проходять основні ефективні етапи очищення. Це фізико-хімічна дезінфекція, тобто не дезінфіковані стоки скидаються в море. Існує там тільки механічне очищення, і ось ці всі стоки йдуть туди, куди приїжджають росіяни, українці, всі, тобто в наше море, а в Балаклаві навіть очищення не відбувається", - сказала вона.

Еколог не змогла назвати безпечні для купання місця в Севастополі, зазначивши, що "абсолютно чистого місця на пляжах міста немає". Вона вказала на найбільш забруднені ділянки: "Горезвісна наша Карантинна бухта, Мартинова бухта, це Балаклава, тому що всі ці каналізаційні стоки, які викидаються від Генуезької вежі, йдуть якраз на той "Золотий", "Срібний" пляж, який так люблять туристи і місцеві. І туди всі ці стоки йдуть. Ось найбільш забруднені місця, ну і центр міста, звичайно", - вважає Литвиненко.

Більше новин про події в Україні та світі читайте на Depo.Життя