Джемілєв закликав Канаду розширити дію "акту Магнітського" на російських чиновників

Лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв заявив, що Канаді слід розширити дію "акту Магнітського" на російських чиновників, залучених до порушення прав кримських татар у Криму

Про це повідомляє Depo.ua із посиланням на "Укрінформ".

"Дуже важливими нині є санкції щодо кожного факту репресій проти корінного народу, проти тих, хто не сприймає окупацію. З огляду на це ми вважали б дуже доцільним поширити "акт Магнітського" на ті репресії, які вони чинять проти кримських татар у Криму. Ми знаємо імена всіх людей - прокурорів, суддів, які ухвалюють неправосудні вироки. Було б дуже доречним включити їх до списку Магнітського", - йдеться у заяві.

Так, Джемілєв запропонував депутатам розглянути й інші обмежувальні заходи проти Росії за її агресію в Україні.

"Одним із найбільш ефективних шляхів було б повне припинення закупівлі на Росії нафти й газу й відключення банківської системи SWIFT", - зазначив депутат.

Він додав, що кінцевою метою повинна стати "повна ізоляція, поступове перетворення Росії на велику Північну Корею, поки вона не почне зважати на міжнародне право".

Нагадаємо, Мустафа Джемілєв разом із заступником голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтемом Чийгозом наразі перебуває із кількаденним візитом у Канаді.

18 травня вони беруть участь у церемонії підняття кримськотатарського прапора над мерією Едмонтона, а також проводять зустрічі з місцевим керівництвом та українською громадою.

Довідка: Російський адвокат Сергій Магнітський загинув на Росії 16 листопада 2009 року, перебуваючи під арештом, після викриття корупційних злодіянь вищого керівництва держави.

"Акт Магнітського" – закон США та низки інших країн, що містить перелік російських чиновників, причетних до шахрайств, переслідувань та порушень прав людини, зокрема пов'язаних зі справою компанії Hermitage Capital Management і смертю Магнітського.

Посадовим особам, причетним до справи Магнітського та подібних порушень, заборонено в'їзд до США, також щодо них запроваджено санкції економічного характеру – арешти майна, корупційних рахунків тощо.

Слідом за США подібний законодавчий акт було схвалено Європарламентом щодо осіб та їхнього майна у країнах ЄС. 

США ще у 2012 році запровадили санкції проти російських чиновників, яких підозрюють у порушенні прав людини. Згодом подібний закон ухвалили Європарламент, Естонія та Велика Британія. Позаминулого року подібне законодавство, яке однак не обмежувалося Росією, а поширювалося на порушників прав людини та корупціонерів по всьому світу, набуло чинності і в Канаді.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme