Джемілєв: Окупанти тримають у тюрмах 13 кримських татар

В анексованому Росією Криму посилюються репресії проти кримських татар
Depo.Життя
6 квітня 2016 17:06
ФОТО: depo.ua

Про це заявив національний лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв, передає depo.ua з посиланням на "Крим.Реалії".

"За весь цей час репресії проти тих, хто залишився вірним своїй державі, своїй території, своєму народу, посилилися і стали більш інтенсивними. На сьогоднішній день 13 наших співвітчизників перебувають у в'язницях", - розповів Джемілєв на прес-конференції в Києві.

Джемілєв констатував, що обшуки, арешти на півострові стали повсякденним явищем.

Так, за його словами, за два роки відбулося понад 200 обшуків. "Десь 95% з них - в будинках, школах, мечетях кримських татар", - зазначив Джемілєв, додавши, що приводом для обшуків було "нібито пошук зброї або забороненої літератури".

Національний лідер кримських татар стверджує при цьому, що ці обшуки проводяться з грубим порушенням процесуального законодавства, в тому числі, Росії. "Ніяких документів, постанов суду або прокуратури немає. Просто кажуть, у нас є відомості, що у вас зберігається зброя або література", - підкреслив Джемілєв.

Міжнародні організації, в тому числі, Європарламент неодноразово заявляли про порушення прав людини в незаконно анексованому Росією Криму та закликали Москву припинити порушення. Підконтрольні Росії чиновники Криму називають такі заяви "перебільшенням".

Генеральна прокуратура України 6 квітня повідомила про 60 кримінальних проваджень, розпочатих з початку 2016 року щодо порушень прав і свобод в анексованому Росією Криму.

Джемілєв також повідомив, що в окупованому Криму вважаються зниклими безвісти 22 людини, більшість з них – кримські татари. 

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя