Джелялов: "Няша" Поклонська наробила помилок у позові про заборону Меджлісу

У позові з вимогою визнати Меджліс кримськотатарського народу екстремістською організацією є багато правових помилок
Depo.Життя
15 лютого 2016 19:35
ФОТО: depo.ua

Про це в ефірі телеканалу "112 Україна" заявив заступник голови Меджлісу Наріман Джелялов, повідомляє depo.ua.

"Я з адвокатом Джемилем Темішевим сьогодні був запрошений до будинку (так званої, – ред.) прокуратури Криму, де особисто пані Поклонська вручила нам копію заяви прокуратури Криму, Верховного суду Криму, як ідеться в заяві, про заборону громадського об'єднання на підставі федерального закону про екстремістську діяльність. Йдеться про Меджліс кримськотатарського народу, і я хочу підкреслити, що це вже перша помилка, тому що Меджліс не є об'єднанням, а є представницьким органом кримськотатарського народу", – заявив Джелялов.

Заступник голови Меджлісу додав, що заява ґрунтується на зверненні п'яти кримськотатарських російських організацій.

"Копію цієї заяви, звернення до прокуратури ми також розмістили в інтернет-ресурсах. І також ще деякі матеріали, попередження прокуратури, постанови про відкриття кримінальних справ стосовно Чубарова, Чийгоза і так далі, копії цих документів нам вручили", – додав Джеляль.

Він пояснив, що екстремізм нібито пов'язаний переважно з блокадою Криму.

"Йдеться про блокаду Криму, що це неприпустимо. І співпрацю на блокаді громадських активістів офіційно забороненої в РФ організації "Правий сектор", і створення нібито батальйону ім. Номана Чилім Джихана, й особиста діяльність Чубарова, Джемі Лева – у цьому всьому ці громадські діячі, які це підписали, бачать екстремістську діяльність Меджлісу", – пояснив Джеляль.

"Ми вже бачимо багато помилок як з правової, так і з історичної точки зору. Ми розбираємо це і будемо, звичайно, якось реагувати інформаційно і з правової точки зору. Звичайно, нас чекає суд. Моя особиста віра в російське правосуддя щодо політичних справ, особливо навколо Меджлісу, вона дуже слабка. Але ми будемо боротися в цьому напрямі, в правовому полі до кінця", – зазначив заступник голови Меджлісу.

Раніше стало відомо, що так званий прокурор тимчасово окупованого Криму Наталія Поклонська звернулася до "Верховного суду" регіону з проханням визнати Меджліс кримськотатарського народу екстремістською організацією і заборонити її діяльність на півострові. За словами Поклонської, в понеділок вона вручила копію позову заступнику голови Меджлісу Наріману Джелялову.

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя