Джанні Родарі: Google присвятив дудл 100-річчю письменника

23 жовтня головну сторінку пошуковика Google прикрашає дудл, присвячений 100-річчю італійського дитячого письменника Джанні Родарі, батька "Чипполіно" 

Джанні Родарі: Google присвятив дудл 100…

Книги італійського автора були призначені не тільки для дітей, а й для дорослих, адже містили опис соціальних проблем, передає Depo.ua.

За основу дудла було взято ілюстрацію "Il romanzo di Cipollino" ("Казка про Чипполіно" 1951 року).

Джанні Родарі

Зазначимо, що книги Родарі були відомими не лише на теренах Італії, а й далеко за її межами. Твори італійця було перекладено понад 50 мовами. У 70-му році Джанні став першим і поки останнім італійським письменником, який отримав премію Ганса Крістіана Андерсена – найавторитетнішу премію у галузі літератури для дітей.

За радянських часів Джанні Родарі був відомий завдяки двом творам: "Чипполіно" і "Джельсоміно".

Біографія Джанні Родарі

Джанні Родарі

Джанні Родарі народився у 1920-му в Оменьї, Італія в родині пекаря. Після смерті батька його та двох братів виховувала матір. Він цікавився музикою та літературою. Після закінчення семінарії почав викладати у сільській школі у віці 18 років. 

У 1939-му вступив до університету в Мілані.

Його не взяли у солдати під час Другої світової через стан здоров'я, а крутне фінансове положення стало причиною вступу до лав фашистської партії. Але втрата брата, який помер у концтаборі та смерті друзів через фашистів змусили Родарі змінити думку і він покинув цю партію, вступивши до італійської комуністичної партії. 

З 48-го почав писати для італійської газети компартії, згодом очолив журнал "Піонер" і почав випускати збірки дитячих оповідань. 

У 1951-му вийшла друком книга "Пригоди Чипполіно", а у 1959-му – "Джельсоміно у Країні брехунів". Попри те, що Родарі писав дитячу літературу, образи його героїв були сповнені чітких класових та соціальних алегорій.

Помер Джанні у 1980-му у Римі під час операції. Він був одружений та мав дочку.

Нагадаємо, Google присвятив дудл Ромі Шнайдер. 

 


 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"