Дві третини українців стикалися з корупцією у минулому році, – опитування

94,4% громадян України вважають проблему корупції в повсякденному житті однією з головних для країни

Про це свідчать дані дослідження, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології спільно з "Lake Research Partners" і "Каракоюн Стретеджи", повідомляє depo.ua з посиланням на "Українську правду".

Згідно з результатами, оприлюдненими на прес-конференції в середу в Києві, з проявами корупції в 2015 році з позиції учасника або спостерігача стикалися майже 2/3 респондентів, кожен п'ятий з яких – практично щомісяця.

Опитування показало, що 85,5% дорослого населення України оцінює загальний рівень корумпованості суспільства, як "вище середнього". І лише 1,8% опитаних вважають корупцію мало поширеною або зовсім відсутньою.

Крім того, 40,7% опитаних вважають корумпованими всі основні сфери та інститути України. Зокрема, найбільш корумпованим українці назвали Державтоінспекцію і суди (66,0% респондентів), міліцію (без ДАІ), прокуратуру і медичну систему, далі – сектор державного управління.

Українці називають вищі органи влади відповідальними за боротьбу з корупцією. Серед них: президент України (60,6%), Верховна Рада (41,7%) та Кабінет міністрів (37,7%).

Разом з тим, реальні зусилля з боротьбі з корупцією з боку цих органів влади зазначають лише 14% населення.

Згідно з опитуванням, найбільше прагнення боротьби з корупцією громадянам демонструє місцева влада (13,2%) і президент (12,3%). Серед органів влади найбільш помітною для громадян була антикорупційна діяльність громадського об'єднання "Люстрационный комітет" (чули про деякі заходи 32% опитаних) і президента (32%). Однак найбільш ефективними, за оцінками українців, є діяльність ЗМІ (27%) і громадських організацій (28%).

Опитування проводилося в липні-жовтні 2015 року шляхом випадкової багатоступеневої вибірки з квотним відбором на останньому етапі.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme