Два десятки міст Канади вшанують жертв Голодомору

У Канаді триває тиждень обізнаності щодо Голодомору, у рамках якого українська діаспора організовує чисельні освітні та поминальні події, присвячені цій трагедії

Depo.Життя
23 листопада 2017 05:28
ФОТО: depo.ua

Різноманітні заходи заплановані у п'яти провінціях країни, передає Depo.ua з посиланням на "Укрінформ".

Офіційні церемонії вшанування жертв Голодомору вже відбулися у парламенті Саскачевану в місті Реджайна і у федеральному парламенті Канади в Оттаві.

Окрім цього, над мерією міста Сандер Бей в провінції Онтаріо було піднято прапор України.

Сандер Бей, Саскатун, Монреаль, Оттава, Ошава, Торонто та Вінніпег цими вихідним проведуть панахиди за загиблими у 1932-1933 роках.

У багатьох інших містах відбудуться перегляди художніх та документальних фільмів про Голодомор, виступи й дискусії на цю тему. Всесвітньовідомий музей прав людини у канадському Вінніпезі цього тижня проводить спеціальні екскурсії, присвячені Голодомору-геноциду.

Усього ж щонайменше 20 канадських міст долучаться до відзначення Дня пам'яті жертв Голодоморів в Україні.

Додамо, у 2008 році Канада стала першою країною, що офіційно визнала Голодомор актом геноциду українського народу. Окрім цього, саме у канадському Едмонтоні ще у 1983 році був споруджений перший у світі пам'ятник жертвам Голодомору.

Нагадаємо, у федеральному парламенті Канади в Оттаві відбувся офіційний захід з відзначення 83-іх роковин Голодомору в Україні.

Крім того, у столиці Франції біля Тріумфальної арки - найголовнішого традиційного місця для вшанування пам'яті в Парижі - вшанували жертв Голодомору.

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя