Дуров готовий пожертвувати мільйони доларів Proxy та VPN

Засновник Telegram Павло Дуров заявив, що виплатить адміністраторам proxy та VPN-сервісів гранти на мільйони доларів у рамках свого "Цифрового Опору" - руху на захист цифрових свобод і прогресу

Про це Дуров повідомив у власному Telegram-каналі, передає Depo.ua.

За його словами, гранти на підтримку цифрових свобод будуть виплачуватися у біткойнах.

"Протягом цього року буду радий пожертвувати мільйони доларів особистих коштів на ці цілі. Закликаю усіх приєднуватися і брати участь – налаштуванням проксі/vpn серверів або їх фінансуванням", - заявив засновник Telegram.

Дуров також висловив вдячність за підтримку Telegram.

За його словами, остання доба показала, що у своїй війні з прогресом російська влада готова блокувати мільйони IP-адрес хмарних хостингів, не рахуючись з втратами сторонніх проектів.

"Крім цього, влада Росії веде боротьбу з незалежними сервісами proxy/VPN, чимало з яких перестають працювати (якщо це відбулося, вимкніть проксі у налаштуваннях Telegram і спробуйте знайти інший)", - додав підприємець.

Власник Telegram зазначив, що хоча російський ринок не становить істотної частки користувацької бази месенджера (близько 7% користувачів), він важливий "з особистих міркувань".

Нагадаємо, 16 квітня на Росії Роскомнагляд почав блокувати Telegram.

13 квітня Таганський суд Москви ухвалив рішення заблокувати Telegram на території Росії.

Того ж дня засновник Telegram Павло Дуров пообіцяв використовувати вбудовані методи обходу блокувань, які не вимагають дій від користувачів".

Блокування месенджера почалося після того, як засновник Telegram Павло Дуров вирішив не передавати ФСБ Росії ключі для розшифровки листування користувачів месенджера.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна