"Dream Market": Як працює ЛГБТ-маркетинг (ІНФОГРАФІКА)

Поки в Україні Київпрайди проходять під пильним наглядом поліції та загрозою від націоналістів, у світі на сексменшини вже давно орієнтований бізнес. І там крутяться величезні гроші

"Dream Market": Як працює ЛГБТ-маркетинг…

У 1988-му році видання The Wall Street Journal написало замітку під назвою "Dream Market" (ринок мрії). Так в ній характеризувався ринок геїв, лесбійок та бісексуалів, в якому ховалися великі можливості для компаній заробляти хороші гроші. Тоді ЛГБТ вже були виокремлені в окрему групу споживачів, основу якої становили саме геї та лесбійки. Вперше ЛГБТ про свійвплив у маркетинговому світі заявили в 1973-му році. Тоді вони бойкотували пивоварню Coors Brewing Company через їх політику щодо найму працівників. Компанія використовувала поліграф і питала в людей про сексуальну орієнтацію. Бойкот вилився в те, що в 1978-му році вона пішла на певні поступки.

На початку 90-х у ЗМІ з'являвся термін "pink dollar" (рожевий доллар). Ринок ЛГБТ вважався економічно стабільним. Представники ЛГБТ мали хорошу купівельну спроможність і були лояльні до брендів, які так чи інакше підтримують їх спільноту. З того часу ці характеристики не змінилися.

Розмір ринку ЛГБТ у США вже досягнув $800 млрд доларів на рік (у 2002-му році оцінювався майже в $400 млрд), а в самій країні нині проживає приблизно 15 млн представників спільноти. Серед них чимало власників бізнесу, вклад якого в економіку країни складає $1,7 трлн. В Китаї, наприклад, проживає близько 70 млн ЛГБТ, а ринонок оцінюється в $300 млрд.

Окрім цього, маркетологи як в Штатах, так і в інших розвинених країнах, зокрема Європи, вибудовують цілі стратегії, орієнтовані на ЛГБТ споживачів. Як писав у Medium Захарі Зане, якщо б ЛГБТ спільнота була країною, то її ВВП був би четвертим у світі з показниками $4,6 трлн. Це шалені гроші.

В 2016-му році Мінфін США підрахував, що гей-родини в середньому заробляють $176 тис. доларів на рік. При цьому, річний дохід лесбійської родини становить $124 тис., а гетеросексуальної - $113 тис. Цікаво, що менше 25% родин ЛГБТ живуть з дітьми. А це означає, що на ЛГБТ ринку є більше вільного доходу, який присутній у родин без дітей. Відповідно, вони будуть більше витрачати на товари та послуги. Варто лише придумати, як саме їм сподобатися. В Україні, за даними дослідження "Однополое партнерство в Украине", станом на 2009-й рік лише у 16% одностатевих родин були діти. Шлюб вони реєстрували в інших державах, де дозволені одностатеве партнерство (таких 23), але в Україні ці люди і досі законодавчо не вважаються подружжям.

Ось цікаві цифри, які допоможуть Вам зрозуміти, які настрої та скільки грошей є в "Dream Market".

Що люблять ЛГБТ

Цифри, які наведені вище в інфографіці, стосовно ставлення представників сексменшин до компаній та брендів, що підтримують ЛГБТ спільноту говорять про те, що в цивілізованому світі бізнесу вигідно бути "дружнім" до геїв, лесбійок, трансгендерів та бісексуалів.

Одним із перших та найбільш яскравих прикладів продукту, націленого на ЛГБТ-спільноту стала шведська горілка Absolute. Вона з 1981-го випускає особливі пляшки і носить репутацію бренду, який підтримує геїв.

Ілюстрація: CBSnews

Окрім цього, в мережі Інтернет можна знайти цілі списки дружніх компаній, які підтримують ЛГБТ.

Західні маркетологи вже давно дійшли висновку, що вибір чоловіка-гея та чоловіка-натурала у багатьох категоріях товару буде різний. Саме тому в Західній Європі проводяться різного роду опитування серед ЛГБТ щодо марок автомобіля, які їм подобаються.

Маркетологи Strategic Communications and Marketing Solutions виклали у вільний доступ цілу стратегію роботи з ЛГБТ.

Вони рекомендують вибудувати відносини з ключовими людьми і здобути контакти в ЛГБТ спільноті. Окрім цього, для успіху необхідно підтримувати організації та події, які важливі для ЛГБТ. Наприклад, організації, що ведуть боротьбу за рівні права, проти розповсюдження ВІЛ, лесбійські співтовариства та інші. Всі події, фестивалі, мають бути використані для взаємодії Face-to-face. Необхідно виступати спонсорами та партнерами. Свої товари та послуги потрібно рекламувати в ЛГБТ-медіа. Враховуючи велику залученість ЛГБТ до соціальних мереж, їх також потрібно використовувати активно.

Між іншим, вже згаданий Absolut запустив рекламу "кольорової" горілки саме в журналах, які читали представники ЛГБТ.

Також, дуже важливо в рекламі використовувати, наприклад, гей-інклюзивні зображення.

Ще один приклад. Тут використовується гей-образ та відповідна мова. Реклама включає ЛГБТ-символи, такі як кольори веселки.

На цій картинці використовується зображення одностатевих пар. Shine On написано кольорами веселки, орієнтовано на ЛГБТ.

Якщо взяти ширше, то в світі бізнес заробляє на ЛГБТ аудиторії у різних нішах. Наприклад, в США існують клуби та місця розваг для пристарілих геїв. Бо там індустрія відпочинку для людей похилого віку дуже розвинена. Окрім цього, в Європі та західних країнах використовуються цілі мережі клубів, секс-шопів, кафе та навіть магазинів одягу для ЛГБТ. Різні компанії надають послуги з лесбійського та гей-туризму. Маркетологами доведено, що як геї так і лесбійки цікавляться туризмом відповідно до власної орієнтації. І полюбляють місця відпочинку, де можна завести собі нові знайомства. Також компанії виробляють товари для ЛГБТ, навіть весільні листівки. Відомі бренди випускають цілі колекції в кольорах райдуги, як Converse та Dr.Martens.

Працюють звичайні закони ринку. Коли бізнес орієнтується на окрему споживацьку аудиторію, в якій купа грошей.

В Україні з цим важче. Наша країна досить патріархальна і ставлення до ЛГБТ лише останнім часом почало змінюватися на нейтральне, щоправда, не масово. Бізнес практично не орієнтується на цю споживацьку нішу. Ще й тому, що у нас не проводяться дослідження і не дуже відомо, яка в неї купівельна спроможність. Відомі люди, які можуть підтримати ЛГБТ спільноту, переважно знаходяться в тіні.

Є, звичайно, певні ресторани, які відмічають себе наклейками в кольорах веселки з написом "We are friendly". Також в Інтернеті можна знайти магазини, які продають товари для ЛГБТ. Щоправда, це стосується переважно Києва, в якому рух зародився приблизно в 2003-му році, а нинішній Київпрайд-2018 (17 червня) буде всього четвертим. Хоча у світі, від США до Данії та Ізраюлю вже стали звичним явищем.

На жаль, український бізнес поки що не розуміє перспектив, які ховаються в споживачах ЛГБТ.

Фото: Strategic Communications and Marketing Solutions

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme