ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Доведено смертельну небезпеку сушарок для рук

Міжнародна група дослідників прийшла до висновку, що сушарки для рук можуть поширювати небезпечні для здоров'я мікроорганізми

Depo.Життя
7 вересня 2018 15:22
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на MedicalXpress.

Вчені проаналізували поширення патогенів у туалетах лікарень у Франції, Італії та Великобританії. Фахівці відстежували рівні бактеріального забруднення протягом 12 тижнів в приміщеннях, де використовувалися або сушарки або паперові рушники.

Мікробні зразки бралися з повітря, а також з підлоги і інших поверхонь. Потім була проведена оцінка народження таких штамів, як золотистий стафілокок, ентерококи і ентеробактерії, включаючи кишкову паличку. Всі вони викликають незначні захворювання або небезпечні для життя інфекції.

Виявилося, що використання сушарок призводить до поширення великої кількості бактерій, включаючи ті, що мають множинну лікарську стійкість. За словами вчених, ці пристрої сприяють появі аерозолів, збираючи мікроби з погано вимитих рук. Патогени поширюються по всьому приміщенню і можуть заразити пацієнта з ослабленим імунітетом, викликавши важковиліковну інфекцію.

Вчені не радять розміщувати такі сушильні пристрої в туалетах лікарень, оскільки вони сприяють спалахам бактеріальних інфекцій.

Дослідники рекомендують використовувати паперові рушники, які вбирають в себе воду і мікроби, що залишилися на руках.

Нагадаємо, 26 червня вчені дослідили, який посуд може викликати рак і безпліддя.

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя