Донори назбирали для Афганістану $15 млрд

Афганістан отримає від міжнародної спільноти допомогу на розвиток обсягом $15,2 млрд
Depo.Життя
6 жовтня 2016 07:45
ФОТО: depo.ua

Про це в середу, 5 жовтня, домовилися делегації країн-донорів на конференції у Брюсселі, заявив єврокомісар з питань міжнародного співробітництва та сталого розвитку Невен Міміца, передає Depo.ua з посиланням на DW.

"Зараз - не час зменшувати наші прагнення чи наші інвестиції в народ Афганістану", - наводить слова єврокомісара агенція AFP.

Крім представників ЄС, які зібрали конференцію донорів, у ній взяли участь делегації зі США, Росії, Ірану, Китаю, Індії - загалом близько 70 держав.

Раніше Євросоюз пообіцяв надати країні 1,2 мільярда євро допомоги, про що заявила верховна представниця ЄС з питань зовнішньої політики та політики безпеки Федеріка Могеріні. Уряд Німеччини оголосив, що наступного року виділить 430 мільйонів євро на відбудову Афганістану. Загалом до 2020 року з німецького бюджету на ці цілі перерахують 1,7 мільярда євро.

В обмін на матеріальну допомогу від Афганістану очікується проведення політичних реформ, боротьба з корупцією та дотримання прав людини. Також важливою є співпраця з метою вирішення кризи біженців. Останній пункт означає, що Афганістан допомагатиме Євросоюзу в поверненні тисяч афганських біженців на батьківщину.

Афганістан вважається однією з найбідніших та в політичному сенсі найбільш нестабільних країн світу. Кожен третій мешканець країни живе на менш ніж 1,35 долара на день. У минулому країні вже надавали багатомільярдну допомогу.

Більше новин про події в Україні та світі читайте на Depo.Життя