"Донбас" Лозниці отримав "Золоту Дзигу" як найкращий фільм

Стрічка Сергія Лозниці "Донбас" отримала премію української кіноакадемії "Золота дзиґа" як найкраший фільм, а сам він був відзначений як найкращий режисер та сценарист цього року

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на Радіо Свобода

Сценарій фільму "Донбас"​ заснований на документальних матеріалах. У ньому розповідають про події, що відбувалися на сході України. У центрі уваги – "люди, вимушені пристосовуватися до життя в умовах, коли розпадаються інститути влади, сімейні та професійні зв'язки, коли речі перестають називатися своїми іменами".

Премію глядацьких симпатій цього року отримав фільм “DZIDZIO перший раз”режисерів Михайла Хоми та Тараса Дроня, а найкращим документальним фільмом визнали «Міф» режисерів Леоніда Кантера та Івана Яснія.

"Золоту дзиґу" за найкращу чоловічу роль отримав Олег Москаленко (за роль Германа у фільмі "Дике поле" Ярослава Лодигіна), а Ірма Вітовська була відзначена за найкращу роль у стрічці "Брама" Володимира Тихого. За найкращі роль другого плану нагороду отримали Володимир Ямненко та Віталіна Біблів.

Церемонія вручення нагороди "Золота дзиґа" пройшла 19 квітня у Києві. Цього року це відбувалося втретє. До участі у конкурсі приймались фільми, прем’єри яких відбувалися протягом минулого року. Перелік лауреатів журі оголосило 19 березня.

2018-го року у номінації "найкращий фільм" перемогли "Кіборги".

Українська кіноакадемія – об'єднання фільммейкерів, створення котрого було ініційовано Одеським міжнародним кінофестивалем в 2016 році.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна