Донбас і коліна: в "ДНР" шахтарі видають рекордну кількість вугілля без зарплатні

Підконтрольне "ДНР" об’єднання "Макіїввугілля" лише минулого року кілька разів перевищувало план з видобутку вугілля, тоді як зарплату шахтарі не бачать вже давно
Depo.Життя
17 січня 2016 17:40
ФОТО: depo.ua
Донбас і коліна: в "ДНР" шахтарі видають рекордну кількість вугілля без зарплатні
Донбас і коліна: в "ДНР" шахтарі видають рекордну кількість вугілля без зарплатні

Як пише "Радіо Свобода", перевиконання плану підтверджують як офіційні дані самого "Макіїввугілля", так і дані так званого "міністерства вугілля та енергетики" угруповання "ДНР", передає depo.ua.

Водночас, якщо за даними "міністерства", наприклад, у серпні минулого року об’єднання перевиконало план на 70%, то, за даними самого об’єднання, йдеться лише про 10-відсоткове перевиконання. (У цілому, однак, за 2015 рік "Макіїввугілля" звітує про виконання плану лише на 66,8%.)

Деякі співробітники не під запис припускають, що вугілля може продаватися "наліво", бо незважаючи на значні видобутки, в запасах об’єднання вугілля, за їхніми словами, не так багато, як могло б бути. Керівництво "Макіїввугілля" ці припущення ніяк не коментувало.

Через затримки із виплатою зарплат деякі співробітники звільнилися. Це здебільшого молоді люди. Однак цим шляхом можуть піти не всі. Ті, хто обурюється затримкою зарплати, але продовжує роботу, пояснює свої дії тим, що більше у Макіївці таким спеціалістам ніде працювати.

Державне підприємство "Макіїввугілля" – було найбільшим в Україні об’єднанням в секторі вугільної галузі з видобутку коксівного та енергетичного вугілля під землею. У 2016 році підприємство відзначить свій 80-річний ювілей. В об’єднання входять 8 шахт, більше ніж десяток допоміжних інституцій, а також 5 закладів лікування та відпочинку. Працювали на підприємстві близько 15 тисяч робітників, із яких близько 10 тисяч – на підземних роботах.

Нагадаємо, в окупованому місті Макіївка гірники шахти "Холодна балка" вийшли 13 січня на страйк проти багатомісячної затримки заробітної плати. 

Результатом страйку стало звільнення керівництвом шахти 132 активістів і виплата невеликої частини заборгованості іншим гірникам по 4000 або навіть 2000 рублів.

Більше новин про події в Україні та світі читайте на Depo.Життя