Добрі справи, дива і мудрі цитати Іоанна Павла II

37 років тому Кароль Юзеф Войтила став Папою Римським Іоанном Павло II

Добрі справи, дива і мудрі цитати Іоанна…

Понтифік увійшов в історію людяними поглядами та чималою кількістю добрих справ, змінивши погляд на місію духовенства та завоювавши величезну популярність у всьому світі. 

Минулого року Іоанна Павла II  причислили до лику святих. За статутом католицької церкви, людину можна канонізувати, якщо вона суворо слідувала церковним законам і створила кілька див.

Добрі справи, дива і мудрі цитати Іоанна Павла II - фото 1

Вважається, що саме молитви на той час вже покійному Папі допомогли 46-річній монахині Марі Симон-П'єр зцілитися від хвороби Паркінсона. 

Медичного пояснення диву не знайшли, але відомо, що монахиня зцілилась у ніч, після того, як нерозбірливим через хворобу почерком вивела на папірці ім'я понтифіка. 

Також вважається, що молитовне звернення про заступництво до папи допомогли зцілитися мешканці Коста-Ріки від хвороби головного мозку. 

Втім, якщо дива довести важко, і перераховані історії навряд  подіють на скептиків, в біографії Іоанна Павла II є чимало абсолютно матеріальних добрих вчинків. 

Так, папа намагався налагодити діалог та закликати до гуманності мешканців всього світу - він здійснив 104 закордонних подорожей, подолавши шлях у більше ніж 1 млн кілометрів. Відвідав 130 країн і більше 1000 міст. У 2001 році Іоанн Павло II відвідав з візитом Україну. 

Добрі справи, дива і мудрі цитати Іоанна Павла II - фото 2

У Києві

Добрі справи, дива і мудрі цитати Іоанна Павла II - фото 3

З матір'ю Терезою

Він став першим папою, який закликав до співпраці представників різних релігійних течій. Восени 1986 року провів Всесвітній день молитов про мир. Різні християнські конфесії, а також представники 13 інших релігій разом звернулися до Бога. Це стало беспрецендентною подією у світі релігійного протистояння. 

Добрі справи, дива і мудрі цитати Іоанна Павла II - фото 4

З Єлизаветою II

Папа відвідував православні церкви, вперше в історії завітав у синагогу та мечеть. У 1985 в Марокко звернувся до мусульман, закликаючи людей відстоювати мир та ідеали людяності. А у 2000 - доторкнувся до Стіни плачу в Ієрусалімі, яка вважається найбільшою святинею іудаїстів. 

Першосвященик відійшов від ролі "завжди і у всьому правого" і кілька разів просив вибачення за діяння, якими католики образили представників інших конфесій. 

Іоанн Павло II народився у Польщі і зіграв визначну роль у становленні демократії в країні. За словами Леха Валенси, саме після візиту папи на батьківщину, поляки повірили у власні сили. 

"Без Святійшого отця, без його слова в Польщі панували застій, відчай і безнадія. Ніхто не вірив, що все може бути інакше. Коли Іоанн Павло II приїхав до нас у 1979-му році, він засіяв слово свободи, яке стало плоттю...  вже наступного року. Він розбудив нас, поляків, і ми повірили його слову, повірили, що є надія на зміни. Так народилася "Солідарність" (об'єднання профсоюзів, яке боролося за незалежність та проти комунізму, зрештою здійснило мирну революцію в країні - ред.), яка змінила обличчя Європи. Це заслуга Івана Павла II", - запевняв Валенса.

Чимало зробив папа і для духовного та культурного розвитку людства. У 1981 році  заснував благодійний фонд, який діє і в наші дні. Фонд займається підтримкою та розвитком освітніх, наукових, релігійних та благодійних програм, виплачує стипендії талановитим студентам. 

Багато прихильників папи і досі згадують його слова, що закликали до миру та порозуміння. 

Depo.ua зібрав яскраві висловлювання Іоанна Павла II.

"Не слід просити у Бога більше того, що можеш зробити сам"

"Сонце - жарке, Місяць - холодний, але людям вони однаково потрібні такими, які вони є"

"Майбутнє починається сьогодні, а не завтра"

"Найжахливіша в'язниця - це замкнене наглухо серце"

"Величезна небезпека для сімейного життя в суспільстві, де культивується задоволення, комфорт на незалежність, полягає в тому, що люди закривають свої серця один від одного"

Добрі справи, дива і мудрі цитати Іоанна Павла II - фото 5

"Людство повинно раз за разом питати себе про абсурдний і завжди несправедливий феномен війни. Адже на сцені смерті та болю лишається забутий стіл переговорів, сівши за який, люди могли б попередити біду"

"Війна - це поразка людяності"

"Не треба більше воєн! Не треба більше ненависті та нетерпимості!"

"Соціальної справедливості не можна досягти жорстокістю. Жорстокість знищує те, що хоче створити"

Добрі справи, дива і мудрі цитати Іоанна Павла II - фото 6

На жалобну літургію за понтифіком прийшло 300 тис. осіб. Проводжати папу в інший світ прийшло 4 млн. паломників. 

"Всім чоловікам та жінкам довірено завдання створити їхнє власне життя: у певному сенсі вони мають перетворити його на твір мистецтва, на шедевр"

"Істина та свобода або будуть йти разом, рука об руку, або разом зникнуть у злиднях"

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"