До України з Нідерландів не пустили картоплю, хвору на рак

Державна служба з питань безпеки харчових продуктів та захисту споживачів запобігла ввезенню на територію України партії зараженої картоплі з Нідерландів загальною вагою 20 тонн

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на "УНІАН".

"Держпродспоживслужба виявила та затримала вантаж продовольчої картоплі при проведенні фітосанітарного контролю в митному пункті "Тернопіль-Центральний" у Тернопільській області. У партії було виявлено небезпечне карантинне захворювання - рак картоплі, - йдеться у виданні.

Зазначається, що з метою недопущення подібних випадків відомство направило до Нідерландів ноти про невідповідність вантажів фітосанітарним вимогам України".

Довідка: Рак картоплі - найпоширеніше захворювання цього овоча, яка виявляється у вигляді наростів на бульбах. У ранній фазі розвитку зараження поширюється по всій поверхні. Пізніше ракові нарости з'являються переважно навколо вічок. 

Спочатку нарости світлі, згодом буріють, поверхня їхня стає горбкувата. Ракові утворення можуть бути різними за величиною – від невеликих горошинок до розмірів, більших за бульбу. Довкола наростів відмирає тканина бульби, картопля згниває.

Рак бульби викликає стійкий грибок, спори якого активізуються при вологій і теплій – плюс 15 градусів і більше – погоді. Цикл розвитку гриба триває 10-12 днів. За вегетаційний період гриб може дати кілька поколінь. Втрати врожаю при цьому можуть становити до 80%. 

 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна