До кінця року в Україні від коронавірусу можуть померти 20 тисяч людей, – дослідження

До кінця року від коронавірусу COVID-19 в Україні може померти до 20 000 людей. Такий сценарій можливий, якщо не ввести комплексні карантинні обмеження в зонах активного розповсюдження коронавірусу  
 

До кінця року в Україні від коронавірусу…
Фото: ЕРА

Про це йдеться у дослідженні Київської школи економіки, передає Depo.ua

Зазначається, що уже з листопада в день може виявлятися до 10 000 нових випадків захворювання.

"За чотирма основними показниками оцінки ситуації з COVID-19, Україна — серед країн з найбільш складним становищем. Україна на сьомому місці за кількістю нових випадків захворювання на COVID-19. За показником смертності — четверта. По тестуванню та виявленню хворих на COVID-19 Україна — на останньому місці в Європі. Схожа ситуація у Чехії, де влада велла жорсткий карантин: закриті школи та дитсадки, заборонені масові заходи", — сказав Павло Ковтонюк, керівник Центру економіки охорони здоров’я Київської школи економіки.

Станом на 15 жовтня 2020 року найбільший спалах COVID-19 аналітики фіксують у семи областях: Харківській, Сумській, Хмельницькій, Тернопільській, Полтавській, Рівненській та Житомирській області. За два тижні у цих регіонах ситуація для медичної системи цих регіонів може стати критичною.

У чотирьох областях — Вінницькій, Дніпропетровській, Донецькій та Чернівецькій швидкість поширення на даний момент стабілізувалася або зменшується. У жодному регіоні поширення коронавірусу не контролюється.

Наголошується, що згідно з моделюванням Київської школи економіки, Україна рухається до найгіршого сценарію пандемії. І якщо ситуацію в зонах активного розповсюдження вірусу SARS-CoV-2 не взяти під контроль, то до кінця року від COVID-19 в країні може померти до 20 000 людей.

Прогноз смертей від коронавірусу - 20 тисяч до кінця року

"Якщо поточна ситуація не зміниться, то вже через два тижні, у листопаді, щоденна кількість виявлених нових хворих досягне 10 000. Навантаженість на медичну систему буде максимальна і витримає вона тільки у тому випадку, якщо вже зараз вводити комплексні обмеження в областях з активним спалахом", — прогнозує Юрій Ганиченко, старший дослідник департаменту економіко-політичних досліджень Київської школи економіки, керівник ключових проектів.

Щоб змінити ситуація Київська школа економіки пропонує ввести комплексні карантинні обмеження в областях активного спалаху коронавірусу. Обмеження мають діяти у тих сферах, де можуть одночасно перебувати багато людей і активно поширювати вірус. Важливим фактором є також дотримання встановлених обмежень.

Також, як зазначається, необхідно готувати додаткові ліжкомісця, обладнані киснем, апаратами штучної вентиляції легенів. Варто вже зараз створювати резервні мобільні бригади лікарів та молодшого медичного персоналу в межах областей і всієї країни.

Крім цього, на думку аналітиків, для належного контролю за поширенням COVID-19 в Україні необхідно проводити щонайменше 100 тисяч ПЛР-тестів на добу при нинішньому рівні захворюваності.

Нагадаємо, протягом минулої доби в Україні виявили 5 992 нові випадки інфікування коронавірусом COVID-19. Це найбільший показник добового приросту кількості хворих від початку епідемії. 

Читайте також: Україна на карантині до 31 грудня: Що відбувається (ХРОНІКА)

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme