Чи поховали ми в собі 23 лютого

Деякі українські військові досі заздрять російській армії. А дарма...
Depo.Життя
23 лютого 2016 09:00
ФОТО: depo.ua
Чи поховали ми в собі 23 лютого
Чи поховали ми в собі 23 лютого

Минулого року Україна вперше за 24 роки Незалежності не святкувала 23 лютого, день радянської армії. Це свято скасували, а замість нього заснували День Захисника України, 14 жовтня.

Скасували, то скасували, але коли стосується свят, українці змінюють свої звички вкрай неохоче. Навіть патріотично налаштовані дівчата міркують: ну як залишити коханого без подарунка, це ж день чоловіків. Спочатку 23 лютого, а потім 8 березня, давній вже звичай.

І магазини йдуть на зустріч. З 14 по 24 лютого в багатьох супермаркетах скидки, в тому числі на чоловічу косметику та парфумерію.

До чого українську армію доведе ностальгія за "совком" - фото 1

В каталогах пропонують придбати "подарунок для нього в його особливий день".

До чого українську армію доведе ностальгія за "совком" - фото 2

Що йдеться про 23 лютого не вказано, але якщо це про день закоханих, то чому ж "не у ваш особливий день"?

Але то таке. Пройде ще кілька років, всі звикнуть, що 23 лютого "перенесли" на 14 жовтня и даруватимуть піни для гоління, запальнички та шкарпетки як раніше.

При чому тут українські військові? А при тому, що поки жінки вагаються, вітати чоловіків 23 лютого чи вже не треба, захисники України в українській військовій формі продовжують вважати, що в російської армії – наступниці радянської, життя краще.

Таке було й раніше. Злиденна українська армія і прикордонники працювали пліч о пліч з росіянами і добре бачили, як тих "годують". Бачили новішу форму, частіші навчання, більшу зарплатню. Багатше життя. Колись кримським морякам навіть підвищили грошове забезпечення, тому що вони дізналися, скільки платять їхнім російським колегам в Криму і почалися нарікання.

Погодьтеся, це ненормально, коли військовий в Севастополі взимку знімав квартиру, а влітку відправляв дружину із дітьми до тещі і переїжджав жити в свій кабінет. Тому що ціни на оренду житла влітку підіймалися і йому вже було не по кишені.
Але деякі українські військові, проукраїнські налаштовані, продовжують зазиратися на російську армію і зараз, вважаючи, що нашим агресивним сусідам живеться краще.

"Є такі пі@си, особливо серед полковників чи капітанів, але дякувати Богові, вони штабні. Коли серед солдат є така проблема, з ними критично розмовляєш і вони починають виправдовуватися. Я дивуюся силі пропаганди! Я розумію, що в росіян дещо є, але треба проговорювати для розуміння їхньої сили. А наші істерички тільки паніку розводять. Я пропоную заборонити брати в армію старше 30 років, бо всі хто старше так чи інакше пам'ятає щось з того часу", - розповів журналісту depo.ua мобілізований військовослужбовець ЗСУ на ім'я Сергій.

Прізвище просить не писати, бо потім командування чіпляється до бійців з претензією на кшталт "ты что тут, самый умный?".

І це до речі, підхід до особового складу, який культивувався ще в радянський армії. За якою дехто так ностальгує.

Ну ok, може в чомусь російська армія і багатша. Бо режиму Путіна гаплик прийде, якщо він перестане годувати тих, хто його підтримує. Режим же не на одній пропаганді тримається. До того ж Росія - країна мілітаристична, постійно до когось із своїми багнетами лізе. Не дивно, що армія в них не в зовсім занедбаному стані.

Щоправда, російських військових "відпускників" закопують як собак десь в степах Донбасу , посилають у Сирію вмирати і становитися вбивцями ні в чому не винного мирного населення. Виконувати якійсь химерний "інтернаціональний борг".

Чи ви хочете собі такої служби? Чи здатні будете бомбити села, базари, школи заради високої зарплатні? І потім дитині ляльку купувати з зарплатні за вбивство іншої дитини, її батька, матері, заради Кремлівських геополітичних апетитів.

І якщо вже зазиратися на когось, то на того, хто дійсно кращій за нас. Наприклад, армії Ізраїлю чи США. Чи Туреччини.

Та й взагалі, паршиве відчуття, що проти нас воює міцніша, багатша, краще забезпечена армія. Вона не краща і не міцніша, вона просто велика. Та ж Ізраїльська армія за бажанням швидко скрутила б російську в кубик Рубіка. Та й Турецька також. Про США вже казати не будемо, це очевидні речі.

Росіяни здатні тільки маленькі країни тероризувати, на кшталт Грузії. З великою, не готовою до війни Україною вони вже кілька зубів обламали.  Тож треба знати переваги противника, але не переоцінювати його. До українського військового влада більше не наважиться ставитися як раніше. Бо вони не дозволять. І народ не дасть.

І повірте, любі українські вояки, ті самі росіяни самі вам заздрять.