Дії Мадрида щодо Каталонії визначить комісія сенаторів Іспанії

Іспанські політичні партії призначили 27 сенаторів до складу комісії, яка має визначити, як уряд в Мадриді може втрутитися в управління Каталонією та припинити процес оголошення незалежності регіону

Depo.Життя
23 жовтня 2017 15:48
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє Depo.ua із посиланням на The Associated Press.

До створеної комісії увійшли 15 членів правлячої партії прем'єр-міністра Іспанії Маріано Рахоя, 6 – від провідної опозиційної Соціалістичної партії, решта – від менших коаліційних партій.

Нагадаємо, 21 жовтня уряд Іспанії вирішив відсторонити від влади главу каталонського уряду Карлеса Пучдемона та весь його кабінет. Окрім того, Мадрид виступає за проведення позачергових виборів не пізніше ніж за півроку.

У відповідь, того ж дня на мітинг в Каталонії зібрались 450 тисяч людей, які протестували проти рішенні іспанського уряду про обмеження автономії регіону.

Каталонська влада повідомила також, що не буде виконувати накази іспанського уряду, якщо Мадрид перейде на посилення контролю над регіоном.

Водночас на п'ятницю, 27 жовтня, заплановане засідання Сенату Іспанії, який, як очікується, схвалить застосування статті 155 іспанської Конституції. Відповідно до цього рішення уряд Каталонії відсторонять та оголосять дострокові вибори у регіоні.

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя