Освіта, виставлена на посміховисько: Хто підставив з онлайн-уроками українських вчителів

Увесь тиждень соцмережі збиткуються з онлайн-уроків, які запустили для відправлених на карантин школярів. Тільки й мови, що про дурні помилки і низьку якість навчання. Українські вчителі, яких і так важко було назвати улюбленцями суспільства, втрачають рештки свого авторитету і мотивацію створювати щось нове

Освіта, виставлена на посміховисько: Хто…

Що робити і хто в цьому винний - на ці питання (з курсу зарубіжної літератури) користувачі соцмереж відповідають по-різному. Depo.ua зібрав до купи точки зору різних таборів.

Нагадаємо, з понеділка Міносвіти на своєму YouTube-каналі і 15 телеканалах та медіаресурсах, запустило уроки для кожного класу. Це називається  "Всеукраїнська школа онлайн". Судячи з форми подачі, всі задіяні особи старанно готувалися. Але, мабуть, раптом щось пішло не так і замість стати здобутком української системи освіти ці уроки виставили її на посміховисько.

В уроці математики для 5-го класу вчителька Олена Бурдун помилилася в прикладі, і віднімаючи "30,2 — 2,2", замість відповіді "28", вона написала на дошці "18". 

В уроці з історії для 5 класу вчителька переплутала російських імператорів. Вона в кадрі говорить про Миколу Другого, а на слайді зазначено – Микола Перший.

Ще одна вчителька історії припустилася помилки, сказавши що в 1558 році цар Іван Грозний почав Ліванську війну з Ліванським орденом за вихід до Балтійського моря. Насправді ж війна Лівонська, як, втім, і орден.

На уроці з української мови вчителька розповіла про білого ведмедя з "Антарктичного півострова". Якщо ви прогулювали біологію з географією, то нагадаємо, що білі ведмеді живуть в Арктиці, а Антарктида - континент.

Вчителька географії, описуючи континент, сказала, що Австралію омиває Атлантичний океан. А насправді - Індійський.

А учитель історії, в розповіді про 33-го президента США, показала слайд, в якому Трумен став однофамильцем Уми Турман. Крім того, в тексті була опечатка - "зафіксоввно".

І це тільки ті епікфейли, які встигло зафіксувати замордоване сидінням вдома українське суспільство.

Ніколи ще шкільні уроки не викликали такого жвавого інтересу в дорослих. Хоча це можна зрозуміти - чи не в кожного з нас є психологічні травми, що їх було завдано вітчизняною системою освіти. Прийшов час мститися.  Щоправда, мстителі забувають, що діти також сидять в соцмережах, читають дописи, в яких батьки називають вчителів дебілами, і втрачають до своїх вчителів рештки поваги і довіри. А значить - і мотивацію чомусь в них вчитися. І тим паче - їх слухатися. По закінченню карантину, коли всі повернуться в школі, ми ще побачимо на Tik Tok нові записи в стилі "тролить тупу учілку", чи "заліпив фізруку підсрачника". 

Загалом, суспільство, в ставленні до цих прикрих помилок, розділилося на три табори. В першому висміюють вчителів і бідкаються, мовляв, яке чергове дно пробила якість української освіти. В другому - намагаються захистити вчителів, але якщо уважно перечитати деякі дописи, складається враження, що вони продиктовані не повагою, а скоріше - милосердям. В третьому, власне, освітяни, які, вибачте, просто офігіли від рівня суспільного хейту. Вони пробують щось пояснити, але здебільшого просто лайкають одне одного, бо раптом напишеш щось не те - влетить не тільки від аудиторії соцмереж, а й від директора. 

На вивчення аргументів всіх трьох таборів варто витратити час, щоб зрозуміти, що коїться з українською освітою і з українським же суспільством.

Заборонити ці уроки

Вчителі - теж люди

Так, ми - вчителі, і ми - теж люди

Читайте також - Вже не для всіх: Як українська школа котиться в середньовіччя

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme