Видерти зуба онлайн: Як студенти-медики навчаються на карантині

Карантин змусив всіх українських студентів на навчання онлайн. Але одна справа - вивчати так політологію чи історію і геть інша - лікувати людей. Як наприклад, майбутньому лікарю навчитися вирізати апендикс чи поставити зубну пломбу онлайн?
 

Ірина Жукевич
Журналіст відділу «Життя», редактор стрічки новин
Видерти зуба онлайн: Як студенти-медики…
Фото: Depositphotos

Студенти-медики розповіли Depo.ua, як епідемія коронавірусу вплинула на їхнє навчання і що на їхню думку буде, якщо карантин затягнеться.

6 курс - мабуть довчать вже в інтернатурі

Фото: Марія Мартинець

"Звісно, дистанційне навчання вплинуло на наші можливості здобувати практичні навички. Викладачі на платформі Microsoft Teams, на якій ми займаємось, стараються нам щось показувати на відео, навіть якісь показники пацієнтів чи історії хвороби. Але це все одно зовсім не те, що могло би бути. Наші попередники мали можливість бути на унікальних операціях, або проводити якісь маніпуляції самостійно. А ми це все можемо бачити тільки в режимі відео, просто відповідати, вчити тести і все інше", – каже шестикурсниця ІФНМУ Марія Мартинець.

Студентка додає - це не те, чого б хотіли майбутні медики, але вони і викладачі роблять все можливе у такому режимі роботи.

"По часу проведення навчання проходить так само як і завжди – починається о 8 ранку. У нас на шостому курсі цикли, це коли студенти ходять на один і той самий предмет протягом тижня-двох, залежно скільки часу виділено на цей цикл. Молодші курси щодня мають інші пари і розклад, відповідно вже підлаштовуються під режим роботи самої лікарні чи викладача. Загалом режим роботи по годинах таких самий, нам дають час на виконання тестових завдань, їх проходять онлайн. Викладачі також можуть давати клінічні задачі і час на їх виконання", – розповідає вона.

За словами Марії, в її університеті студенти вийшли на навчання офлайн лиш з 28 вересня по 15 жовтня. Після того у них ввели повністю дистанційне навчання. До пацієнтів вони більше не ходять. Поки ніхто не знає, що буде далі з нвачанням і як наздоганятимуть пропущену практику. Можливо, ходитимуть у тренінгові центри.

"Може таке бути, що ми будемо як минулий курс, вони закінчували навчання повністю дистанційно. Тоді, напевно, нас всьому довчать вже на інтернатурі", – підсумувала вона.

1 курс - дуже важко без практики

Фото: Юлія Скрипнюк

Першокурсниця Юлія Скрипнюк зазначає, що починати вивчати анатомію і біологію дуже важко без практики - студенту треба бачити кожну кісточку або хребець, подивитися з якого боку є який відросток, зрозуміти як це все влаштовано в людському організмі. 

"Може бути тільки така альтернатива, як 3D атласи або просто малюнки у підручнику, але це ж не те. А саме навчання досить легке. Старші курси казали, що буде дуже важко, адже навчання в медичному - це неабияка праця, але мені порівняно легко і також можна поєднувати навчання з громадською діяльністю, участю в конкурсах і різних проектах", – каже Юля.

Вона сподівається, що після карантину викладачі ще раз все пройдене онлайн гарно пояснять і покажуть на практиці.

4 курс - можна більше часу витрачати на навчання

Фото: Аліна Андрейчук

"Плюс дистанційного навчання в тому, що ми не витрачаємо купу часу на збори в універ і переміщення з корпуса у корпус. Тут час економиться і можна бути продуктивнішим, більше часу витратити на навчання. А з негативного, це те, що немає практики. Але навіть якби зараз навчання було не дистанційне, ми б все одно не ходили до пацієнтів", – каже четвертокурсниця Аліна Андрейчук.

За її словами, дистанційно чи ні, в умовах карантину навчання виглядає однаково: студенти сидять вдома і вчаться через комп’ютер, або сидять в аудиторії з викладачем. 

"Я вважаю, що краще зараз вчитися дистанційно, базові знання викладачі дають по максимуму: показують інструменти по відеозв’язку, скидають нам відео, як виконуються ці дії. Тобто ми отримуємо інформацію по двох каналах - і чуємо і бачимо, тож,  я думаю, що ми наздоженемо цей матеріал швидко", – розповідає студентка.

Вона з одногрупниками мала здавати "Крок" ("Крок 1" – екзамен із загальних наукових дисциплін, який складається студентами медуніверситету після вивчення основних фундаментальних дисциплін, на 3-му курсі, – ред.) ще в червні, всі були готові, але студентам сказали, що перенесли його до 20 вересня, потім на 20 жовтня і зрештою студенти склали іспит тільки 29 го.

"Всі дуже сильно зраділи, що нарешті складуть, бо це така проблема на голові, ти завжди про це думаєш, не можеш зосередитись на іншому навчанні. Здали, все було дуже добре продумано, у нас була достатня дистанція, всі були в масках, два термоконтролі – все було безпечно для нас. Думаю, що це було правильним рішенням, що нарешті нам зробили "Крок". Одногрупники нормально сприймають таке навчання, бо ми вийшли на два тижні в офлайн, але його ефективність була приблизно така ж сама, як і онлайн, бо ми все одно до пацієнтів найближчим часом не зможемо ходити", – каже Аліна.

За її словами, зараз для неї навчання вдома має ще один плюс: дівчина хворіє на коронавірус, але може продовжувати навчання. У медиків дуже складна процедура відпрацьовування пропущених занять, а з дистанційним навчанням можна лікуватися вдома і не мати "хвостів".

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"