Директор Українського Інституту книги звільнилась, не пропрацювавши й року

Директор Українського інституту книги Тетяна Терен написала заяву на звільнення з посади

Директор Українського Інституту книги зв…

Про це вона повідомила у пості на своєму Facebook, передає Depo.ua.

"Учора я написала заяву на звільнення з посади директора Українського інституту книги. Це рішення не спонтанне і для нього є низка причин", - зазначила Тетяна.

У довгому пості Терен пояснила, що прийшла в установу, яка існувала тільки на папері, в якій не було ще бухгалтера і фінансиста, й яка мала за кілька днів сформувати і передбачити свою діяльність на три роки наперед.

Вона розповіла, як намагалася стратегічно спланувати і прорахувати всі можливі проекти, розписала їх, але "врешті жоден із цих задумів і проектів ми не змогли внести в бюджетний запит, бо на жоден із цих проектів, які мають бути основою діяльності Інституту книги, не можна закласти кошти".

"Дуже швидко я побачила, що чекає на Інститут у найближчі півроку: безкінечні реєстраційні процедури й підготовка всієї внутрішньої кадрової, юридичної і бухгалтерської документації, вибивання і ремонт приміщення, пошук працівників на мінімальні оклади й ще мінімальніші умови праці, вироблення нових положень державних програм, тендерні процедури в наперед неможливі короткі терміни, закупівля техніки і меблів, вибивання нових зарплат і десь у проміжках – зробити бодай щось важливе", - написала Тетяна Терен.

Зрештою вона пропрацювала на посаді півроку та вирішила звільнитися, бо "Інституту книги зараз необхідні глобальні зміни, які не відбудуться лише на рівні Інституту й на ентузіазмі його працівників".

Довідка: Тетяна Терен координаторка Української програми в Мистецькому арсеналі та екс-випусковий редактор інтернет-видання "Українська правда. Культура".

Нагадаємо, ідея створення Інституту книги виникла у експертів в сфері книговидавництва на конференції, яка проходила в Києві в червні 2014 року.

На початку 2016 року Верховна Рада проголосувала за створення Українського інституту книги. Інститут буде державною установою, яка буде формувати політику держави в сфері культури і мистецтв. Метою Інституту стане підтримка книговидавничої діяльності, популяризація читання, стимулювання перекладацької діяльності, популяризація української літератури в світі.

Директор Інституту книги буде призначатися на п'ять років за результатами конкурсу.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme