Динозаври були приречені на вимирання і без метеорита, - вчені

На момент падіння метеорита, який знищив динозаврів, вони вже були на шляху до вимирання
Depo.Життя
18 квітня 2016 23:58
ФОТО: depo.ua

Про це йдеться в новому дослідженні британських учених, передає depo.ua з посиланням на ВВС.

Як стверджується в дослідженні вчених з університету Редінга, до кінця Крейдяного періоду (близько 66 млн років тому) більшість динозаврів були на межі вимирання, або на шляху до нього.

Падіння астероїда і викликана ним вулканічна активність все ще вписуються в рамки нової теорії, однак, на думку вчених, вони лише поставили крапку в процесі, який тривав не один мільйон років.

Як показали комплексні дослідження останків древніх ящерів, їхня загальна чисельність стабільно зменшувалася протягом 50 млн років, що передували падінню метеорита. Причиною цього стала нездатність динозаврів пристосуватися до зміни клімату.

Варто відзначити, що вчені приходять до такого висновку не вперше. Раніше група дослідників із США, проаналізувавши структуру скелетів динозаврів одних і тих же особин, але з різних часових періодів, також зробила висновок, що близько 150 видів ящерів до кінця Крейдяного періоду перебували на шляху до зникнення.

Дослідження американських вчених, втім, стосувалося тільки нелітаючих динозаврів. Вони відзначали, що швидше за все вимирали великі травоїдні ящери, на зразок трицератопса.

Більше новин про події в Україні та світі читайте на Depo.Життя