Дикий СРСР: Як жінки плювали у туш і та як тхнула "Красная Москва"

Жінки, які жили за СРСР, пам'ятають кропітку процедуру зішкрібання грудок туші з вій та більш веселий процес плювання у тюбик. Мовляв, а може, залишилось хоч трохи?
Depo.Життя
7 липня 2016 10:30
ФОТО: depo.ua
Дикий СРСР: Як жінки плювали у туш і та як тхнула "Красная Москва"
Дикий СРСР: Як жінки плювали у туш і та як тхнула "Красная Москва"

Depo.ua продовжує серію публікацій "Дикий СРСР", згадуючи курйозні та трешеві моменти радянського життя. 

Отже, поки у західних країнах розквітали імперії Guerlin, Gucci, Dior та Yves Saint Laurent, ситуація в СРСР була дещо іншою. Ні, радянські модниці також знали, як пахне Chanel №5, але роздобути культовий парфум у ті часи було рівнозначно гігантському виграшу в лотерею. Відбувалося це, як правило, "по блату", а постачальник ретельно приховувався.

Звісно ж, вигулювали парфум виключно у свята, а один флакон гостював на поличці кілька років, доки не втрачав своїх чудодійних якостей. 

Втім, оскільки в будні теж треба було пахнути, деякі жінки ризикували звернути увагу на радянські "аналоги", закуповуючи "Красную Москву", "Красный мак", "Жемчуг" і "Ровесницу" за будь-якої нагоди. Зі складом парфумів виробники не надто панькалися, адже треба було виконувати план, а не дбати про витонченість і естетику. 

В той буремний період деякі дізналися, зокрема, що у світі існує алергія на парфуми, а близькість до молодої симпатичної дівчини у транспорті означає не флірт і гарний настрій, а втрату свідомості від парфумованого смороду. Так, парфуми "Красная Москва" тхнули настільки амбіційно, що деякі воліли почекати наступний автобус, ніж сідати поруч із черговою модницею. 

Дикий СРСР: Як жінки плювали у туш і тхнули на всю країну - фото 1

Дикий СРСР: Як жінки плювали у туш і тхнули на всю країну - фото 2

Дикий СРСР: Як жінки плювали у туш і тхнули на всю країну - фото 3

Дикий СРСР: Як жінки плювали у туш і тхнули на всю країну - фото 4

Чоловікам же доводилося задовільнятися одіозним "Тройным одеколоном". Причому деякі примудрялися не тільки заспокоїти шкіру після гоління, а й долити ще грамів десять, аби за рівнем смороду створити конкуренцію власницям "Красной Москвы".

Пізніше жартували: одеколон названо "тройным", адже з його допомогою можна досягти трьох цілей - продезінфікувати шкіру, напарфумитися і тяпнути для гарного настрою.

Дикий СРСР: Як жінки плювали у туш і тхнули на всю країну - фото 5

Не легше було з тушшю для вій. Туш лягала здавалося б незворушними грудками, а потім жінки озброювалися голками і шпильками, намагаючися зробити так, аби склеєними були п'ять вій, а не всі двадцять. В мистецтві розділення вій практикувалися роками і не завжди досягали успіхів.

Втім, дуже старалися. Адже грудки на віях загрожували не тільки кумедним виглядом, але й тим, що у рішучий момент одна з грудок може рухнути в око, тож доведеться ридати, і 20 хвилин совати в око куточок носової хустинки .

Коли ж туш добігала до кінця чи твердішала від старості, жінки старанно плювали у коробку чи тюбик. Перемішаний зі слиною порошок дозволяв наводити марафет ще кілька тижнів. 

Дикий СРСР: Як жінки плювали у туш і тхнули на всю країну - фото 6

Дикий СРСР: Як жінки плювали у туш і тхнули на всю країну - фото 7

Помаду в СРСР любили італійську, яскраву, тоді відомого бренду Pupa (точніше, польську підробку цього бренду). Заради неї вистоювали кілометрові черги, а щоб бути ближче до початку, нерідко вирушали з дому ледь не серед ночі. 

На багатий асортимент відтінків сподіватися не доводилося, тому навіть серед пекучого літа жінки сяяли на всю вулицю яскраво-червоними чи яскраво-малиновими губами. 

А інколи - і щоками. Адже вистоювати ще одну чергу за рум'янами хотіли не всі, а радянська косметика легкого життя не обіцяла. 

Дикий СРСР: Як жінки плювали у туш і тхнули на всю країну - фото 8

Дикий СРСР: Як жінки плювали у туш і тхнули на всю країну - фото 9

Ще один радянський хіт - тональний крем "Балет", якому, до речі спробували подарувати нове життя вже за нових часів. 

Модниці втирали сумнівну масу в обличчя, перетворюючи денний мейкап на цирковий грим. Крем лягав товстезним шаром і не обіцяв обличчю природного вигляду. 

Дикий СРСР: Як жінки плювали у туш і тхнули на всю країну - фото 10

Тим, хто не терпів занадто намащених облич, пропонувалося користуватися пудрою - чи не вічною супутницею радянських модниць. Найменше зло, пов'язане з цим видом косметики, полягало в тому, що пудра могла розсипатися у сумочці, адже зі зручною упаковкою спершу були проблеми.

Гірше було те, що стандартний і майже незмінний склад пудри - окись цинку, тальк, титан, глина - підходив далеко не всім. Тож після місяця користування пудрою, наприклад, власницям сухої шкіри доводилося сідати і думати, яка маска - вівсяна чи медова - допоможе хоч трохи врятувати шкіру, замучену спробами модно виглядати. 

Дикий СРСР: Як жінки плювали у туш і тхнули на всю країну - фото 11