Дієта вічної молодості: Що потрібно їсти, щоб не старіти

Забудьте про суворіі дієти, підрахунок калорій і відмову від солодкого. Рецепт здоров'я та вічної молодості полягає в тому, щоб включити в основу свого раціону продукти, що впливають на роботу генів
Depo.Життя
23 лютого 2016 23:41
ФОТО: depo.ua

Першим, хто привселюдно заявив про те, що продукти харчування можуть впливати на роботу генів, був американський дерматолог Ніколас Перріконе, передає depo.ua з посилання на Новое время.

Автор кількох бестселерів стверджував, що генетичні установки всередині організму не є константою. Вони піддаються модифікації протягом життя людини. І найважливішим способом впливати на них є те, що ми їмо.

На думку медика, важлива не кількість калорій, а користь поживних речовин, які містяться в продуктах харчування. Деякі продукти є просто таблетками молодості, спроможними уповільнити старіння організму.

Перріконе стверджує, що дотримуючись рекомендованої їм дієти молодості, можна в 60 років спокійно виглядати на 40. Правильне харчування дозволяє генам омолодження працювати навіть в тому віці, коли вони відключаються.

"Ми отримуємо свій набір генів у спадок, маючи схильність до раннього або пізнього старіння, а також до набору певних захворювань, - говорить медик. - Але деякі види продуктів при регулярному вживанні можуть вносити корективи в цей глобальний план".

Багато недавні дослідження показують, що точка зору Перріконе не позбавлена підстав. Наприклад, американський дієтолог Брунільда Назаріо вважає, що дієта, заснована на ідеях Перріконе, не суперечить принципам сучасної дієтології і цілком обґрунтована.

Такий спосіб харчування не передбачає серйозних обмежень по продуктам. Вона лише пропонує зробити акцент на регулярному вживанні деяких видів їжі, які допомагають організму боротися зі старінням.

10 продуктів, регулярне вживання яких дозволяє переформатувати свій організм, перемогти свою генетичну спадщину і кинути виклик старінню.

Чорний шоколад 

Мова йде про шоколад з максимально високим вмістом какао. У какао міститься процианидин-б2 — антиоксидант, що має феноменальнимі властивості захисту організму від різних інфекцій.

В першу чергу, ця речовина корисна для шкіри. Тому какао — просто необхідне для жінок, які хочуть зберегти свіжість шкіри до глибокої старості. Какао допомагає.

Лосось

Перріконе поділяє точку зору більшості дієтологів про те, що лосось та інші види риб, які мешкають в холодних водах, потрібно вживати в їжу регулярно.

Така риба містить жирні кислоти омега-3 і антиоксиданти, а також є джерелом білків, необхідних організму для побудови тканин. Всі ці три елементи є ключовими для омолодження організму, оскільки їх наявність у раціоні всіляко допомагає активувати гени, що омолоджують організм, стверджує Перріконе.

Кориця

Ця приправа не тільки надає витонченого присмаку деяким стравам і напоям, але є унікальним засобом продовження життя. Кориця регулює рівень цукру в крові, покращує роботу мозку і підвищує концентрацію уваги.

Перріконе також стверджує, що антиоксиданти, що містяться в кориці, здатні знижувати ризик виникнення меланоми. Фактично, кориця здатна відігравати в організмі ту ж роль, що і водяний крес - виступати "вимикачем" деяких генів, які активно підтримують роботу імунної системи.

Гриби

У більшості сучасних дієт гриби відсутні як клас. Вважається, що це важкі для засвоєння продукти, які не мають особливо цінних поживних властивостей. Однак, в останні роки дослідження все частіше показують, що деякі види грибів мають корисну дію на імунну систему, покращують метаболізм і зміцнюють печінку, підкреслює Перріконе.

Зокрема, гриби шиїтаке містять безліч корисних антиоксидантів. Популярні лисички багаті на селен, який надзвичайно корисний для нирок і сечостатевої системи. Крім того, більшість видів грибів багаті на вітамін D, тому корисні для людей, які рідко бувають на сонці.

Водяний крес

У нас цей овоч водяного походження також називають жерухою. І знов-таки — вся справа в антиоксидантах, які підвищують здатність імунної системи боротися з інфекціями і шкідливими речовинами, окислюють вільні радикали, які є головними агентами старіння в організмі.

Крім цього водяний овоч є натуральним діуретиком — сечогінним засобом, здатним виводити з організму шкідливі солі, захищає нирки, печінку і знижує навантаження на серцево-судинну систему.

За твердженням Перріконе, регулярне вживання водяного кресу активує в організмі деякі гени, що виробляють важливі для імунної системи речовини.

Насіння шавлії

Шавлія вважається цілющою рослиною вже кілька тисяч років, проте медики найчастіше ставляться до неї зневажливо, як і до більшості інших засобів "народної медицини".

Перріконе стверджує, що це неправильно, але сам вносить корективи в традиційне ставлення до шавлії, пропонуючи регулярно вживати в їжу не саму траву, а її насіння. Воно багате на жирні кислоти омега-3, буквально включають гени омолодження в організмі. Крім того, в цьому насінні висока концентрація вітаміну Е і кальцію, який необхідний для побудови кісткових тканин.

Зелений чай

Зелені сорти чаю у великій кількості містять катехіни — природні антиоксиданти, які запобігають старінню і сприяють схудненню, сповільнюючи засвоєння в організмі надлишкових жирів.

Згідно з цим дослідженням, регулярне вживання зеленого чаю прискорює спалювання жиру в організмі на 15-20%.

Деякі дослідження показують, що зелений чай є серйозним "вмикачем" генів, здатних захищати організм від раку. Наприклад, раку грудей у жінок і раку простати у чоловіків.

Також зелений чай омолоджує шкіру і покращує роботу мозку, переконаний Перріконе.

Червоне вино

Єдиний з алкогольних напоїв, який рекомендований до регулярного вживання. Вся справа в ресвератролі — активному ферменті, який уповільнює відкладення жирів в організмі, блокуючи рецептори жирових клітин.

Крім цього, ресвератрол, згідно з деякими недавніми дослідженнями, здатний запобігати багатьом захворюванням серцево-судинної системи і навіть раку.

Імбир

Один з ключових елементів в боротьбі з ожирінням. Імбир містить ефірні олії, які стимулюють утворення шлункового соку і поліпшують травлення. За рахунок цього організм витрачає більше енергії і спалює жирові клітини.

Також, деякі дослідження показують, що регулярне вживання імбиру покращує стан шкіри.

А згідно з цим дослідженням, двох грамів імбиру в день достатньо, щоб на 20% знизити рівень цукру в крові. Іншими словами, імбир допомагає протистояти діабету.

Грейпфрут

Користь грейпфрутів давно доведена і не підлягає сумніву. Нові дослідження лише доповнюють дані, які показують, що грейпфрут навіть недооцінений. Його сила не тільки і не стільки у високому вмісті вітаміну С, скільки в здатності регулювати рівень інсуліну в крові.

А гіркі перетинки, які багато хто викидаює, насправді потрібно їсти разом з м'якоттю — саме в них міститься нарингін — антиоксидант, що сприяє спалюванню жиру в організмі і виведенню зайвої жовчі.

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя