Держсекретар Ватикану: Війна зробила українців народом-мучеником

Державний секретар Ватикану кардинал П`єтро Паролін наголосив, що українці - це народ-мученик, який заслуговує на пошану
Depo.Життя
21 червня 2016 08:03
ФОТО: depo.ua

Про це він сказав на Всеукраїнській раді церков та релігійних організацій, передає depo.ua з посиланням на "Укрінформ".

"Драматичні події, які сколихнули вашу історію, зробили вас народом-мучеником, якому належить пошана не лише Католицької церкви, але і всіх людей, що вірять у цінності свободи, справедливості, братерства", - зазначив кардинал у своєму зверненні.

Водночас він зазначив, що страждання українського народу продовжується в бомбардуваннях, у знищеннях поселень та інфраструктури, і передусім у поверненні ненависті та недовіри, в дестабілізації суспільства.

"У цей момент непересічних труднощів, підсилених тягарем інституціональної, фінансової та моральної кризи, що викликає поширення страждань, ми, релігійні спільноти, покликані до безпрецедентної відповідальності", - заявив Паролін.

За його словами, українська молодь особливо прагне до чесності, послідовності та самоповаги, тому представники всіх конфесій та релігій зобов'язані підтримати таке прагнення.

"Якщо ми зможемо це їм дати - вони спасуться і спасуть Україну. Якщо ж ми не будемо тими свідками, то будемо разом нести відповідальність за руйнування їхніх ідеалів, а це породжує інертність, депресію, розчарування та пошук примітивних компенсацій, що отруюють людську особу. І за це нас спитають!" - сказав Паролін.

Він закликав росіян більше не гаяти часу, а просити вибачення за всі завдані кривди та разом служити в ім'я людини.

"Дорогі брати-росіяни, ми більше не маємо часу. Тож просімо прощення за всі завдані чи отримані образи", - сказав він.

За словами Пароліна, Католицька церква, західного і східного обряду, хоче стати "інструментом, що сприятиме примиренню".

"Передаю вам братні обійми Папи Франциска, який доручив мені обійнятися братніми обіймами з кожним із вас та зі спільнотами, які ви представляєте", - сказав Паролін.

У свою чергу, предстоятель Української греко-католицької церкви єпископ Святослав зазначив, що подібної Ради, яка б представляла не тільки християнські конфесії, але і єднала різні релігії, немає в інших країнах. Єпископ Святослав подякував за акцію, яку проводить Папа Римський Франциск.

"Прошу передати Папі Франциску запрошення приїхати до України. Думаю, що його запрошує до України не лише католицька церква, а вся Українська рада церков", - наголосив Святослав.

Архієпископ Євстратій, секретар священного синоду Української православної церкви Київського патріархату, наголосив, що саме існування Ради церков та релігійних організацій в Україні дозволяє говорити про те, що спільну мову завжди можна знайти.

"Українське суспільство теж різне, але воно може мати єдине спільне між собою", - каже Євстратій.

Всеукраїнська рада церков і релігій висловила сподівання, що Папа Франциск обов'язково відвідає Україну, а представники різних конфесій поїдуть до Ватикану, щоб продовжити діалог.

Більше новин про події в Україні та світі читайте на Depo.Життя