Держприкордонслужба і ОБСЄ розробили план повернення контролю над кордоном з РФ

Державна прикордонна служба та ОБСЄ разом розробили покроковий план повернення контролю над кордоном з Росією в разі виконання Мінських угод
Depo.Життя
13 серпня 2016 13:50
ФОТО: depo.ua

Про це в інтерв'ю "Інтерфакс-Україна" заявив глава прикордонного відомства України Віктор Назаренко, передає depo.ua.

"Такий план дійсно є. Ми не приховуємо, що він існує. Це ж наша мета – повернути контроль над кордоном. Україна сьогодні не контролює 409,3 км держкордону", - сказав він.

За словами Назаренка, це ідея президента України Петра Порошенка, яка полягає в тому, що існує можливість залучити поліцейську місію ОБСЄ і поетапно, на підставі Мінських угод, вийти на контроль ділянки кордону з РФ, який зараз не контролюється.

"На першому етапі мова йде про забезпечення контролю силами збройної поліцейської місії ОБСЄ, створення демілітаризованої зони вздовж кордону, у якої б були тільки представники ОБСЄ і ті, хто виконує ці завдання, встановлення та використання сучасних технічних засобів, починаючи від відеоспостереження і закінчуючи використанням безпілотників", - пояснив Назаренко.

Крім того, за його словами, мова йде про визначення місць перетину кордону, забезпеченні відповідного рівня громадського порядку в тих регіонах і після цього – про перехід на новий етап з поступовою передачею цієї ділянки держкордону під контроль України.

"Такий варіант є, і він цілком реальний. Якщо буде воля в першу чергу з боку Росії, то Україна готова разом з місією ОБСЄ відновити контроль над кордоном. Це дасть можливість мінімізувати те, що зараз там відбувається, – ввезення зброї та боєприпасів", - підкреслив Назаренко.

Він висловив надію, що мінський процес вже в цьому році дозволить істотно наблизитися до питання відновлення територіальної цілісності України.

Більше новин про події в Україні та світі читайте на Depo.Життя