Держдепартамент США: Вбивства кримських татар та українців у Криму не розслідують

Порушення прав людини в окупованому Росією Криму масштабні і безкарні
Depo.Життя
18 березня 2016 08:07
ФОТО: depo.ua

Про це у штаб-квартирі організації Freedom House у Вашингтоні розповідали кримські українські активісти і правозахисники, передає depo.ua з посиланням на "Радіо Свобода".

"Я пам’ятаю, що вперше побачила російських солдатів 25 лютого 2014 року в Ялті, коли російські військові зайняли одну з будівель поблизу університету, де я викладала. З того дня окупація почалася для мене особисто", – пригадує координатор Кримської правозахисної групи Ольга Скрипник.

Ольга одна з десятків тисяч біженців з Криму. Офіційно зареєстровані зараз близько 20 тисяч таких переміщених осіб. Тим, хто залишився у Криму, ускладнили право залишатися українськими громадянами. А тим, хто не вітає окупацію, загрожує переслідування.

Першою цивільною жертвою російської окупації став кримський татарин Решат Аметов. І це не випадково, каже правозахисник Алім Алієв.

 "Ми бачимо, що механізм масових репресій, який був запущений у Криму, насамперед стосується кримських татар – корінного народу Криму. Їх намагаються витіснити, або зламати, зробивши лояльними до окупаційного режиму", – каже Алім Алієв, співзасновник громадської ініціативи "Крим SOS".

Чільний представник Держдепартаменту США вказує, що російська влада в Криму влаштовує демонстративні суди над тими, хто виступає проти окупації. А тим часом зникнення людей і свавільні убивства кримських татар та українців не розслідуються. Росія приховує справжню ситуацію в Криму.

"Крим став закритим інформаційним простором, неурядові організації та незалежні ЗМІ закривають або витісняють з півострова, а міжнародних спостерігачів не допускають", – зазначив заступник помічника держсекретаря США Роберт Бершінскі.

Американський посадовець підкреслив, що Сполучені Штати не збираються відмовлятися від вимог до президента Путіна припинити окупацію та повернути Крим Україні.

"У майбутньому Сполучені Штати і надалі будуть проводити чітку політику невизнання анексії і протидіятимуть російським намаганням домогтися міжнародної згоди з окупацією", – запевнив представник Державного департаменту США.

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя