Державний статус російської мови хочуть лише 14% українців

Більшість українців - 56% - вважають, що в Україні єдиною державною і офіційною мовою має бути українська
Depo.Життя
7 червня 2016 12:25
ФОТО: depo.ua

Про це йдеться в опитуванні "Ідентичність громадян України в нових умовах: стан,тенденції, регіональні особливості", проведеному Центром Разумкова, передає depo.ua.

При цьому, більшість опитаних вважає, що російська мова та мови інших національних меншин можуть використовуватися на побутовому рівні. 

На думку чверті (24%) респондентів, українська мова має бути державною, а російська – офіційною в деяких регіонах України. 14% респондентів виступають за дві державні.

Крім того, згідно дослідженню, лише 16% жителів Донецької області та 29% Луганської вважають, що українська повинна бути єдиною державною і офіційною мовою. При цьому 42% жителів Донецької та 29% Луганської вважають, що російська може бути офіційною в деяких регіонах України, а 36% респондентів у Донецькій та 32% у Луганській областях виступають за державну двомовність.

Більшість жителів Луганської та Донецької областей (69% та 54%, відповідно) вважають, що кожен громадянин України, незалежно від його етнічного походження, має володіти державною мовою в обсязі, достатньому для повсякденного спілкування, знати основи української історії і культури. Протилежної думки дотримуються 22% та 36%, відповідно.

Більше новин про події в Україні та світі читайте на Depo.Життя