Держава буде економити на освіті, а вишів залишиться лише половина, - експерт

Бюджет на освіту буде скорочуватись з політичних причин і це зумовить кардинальні зміни в самій системі освіти
Depo.Життя
24 серпня 2016 11:30
ФОТО: depo.ua

Про це у прогнозі depo.ua розповів професор Пітсбургського університету, член Академічної ради Київської школи економіки Тимофій Мілованов.

"Оскільки економіка України, на жаль, не розвивається, і у нас постійні навантаження на бюджет, витрати будуть скорочувати. І тут, грубо кажучи, треба обирати: або скорочувати бюджет на пенсії, або на освіту. Пенсіонери голосують краще, тож вибір очевидний. Тим паче, що ліберальні сили можуть поставитися до цього лояльно, адже наразі в Україні близько 500 вишів, а якість освіти посередня. Бюджети університетів будуть скорочуватися, тож через 10-20 років їх залишиться половина. Їм вже зараз потрібно думати, як стати потрібними для ринку", - коментує Мілованов.

Наводить два сценарії. У першому за здібним студентом закріплюється певна сума, і вже він сам обирає, кому заплатити за навчання. У другому держава взагалі усувається від процесу і студент сплачує сам.

"Студенти викладатимуть власні гроші, якщо будуть більш-менш впевнені в результаті. Це мотивуватиме виші до змін", - зазначає освітянин.

Інші прогнози про майбутнє української освіти читайте в матеріалі depo.ua "Освіта-2041", прогнози про майбутнє інших галузей - у спецпроекті "Україна-2041".

Більше новин про події в Україні та світі читайте на Depo.Життя