День Варвари: Що не можна робити в це свято

Православні віруючі вшановують 17 грудня Варвару Великомученицю

День Варвари: Що не можна робити в це св…

Depo.ua розкаже історію цієї святої.

Історія Святої Варвари

Свята Варвара – уродженка міста Іліополь, що у Малій Азії. Мати дівчинки рано померла, і вона залишилася на вихованні з батьком-язичником. Коли він дізнався про християнські нахили своєї доньки, батько віддав її на розсуд місцевої влади, після чого вона піддала дівчину жорстоким тортурам.

Після довготривалих катувань Варвара прокинулася наступного ранку без жодної рани на тілі. Розлютившись, імператор Максиміліан наказав її батькові вбити дочку мечем. Відтак, великомучениця Варвара, не зрікшись своїх переконань, померла від руки колись люблячого батька. Через декілька століть нетлінні останки Варвари були перенесені до Візантійського Константинополя. На теперішній час мощі святої знаходяться в соборі святого Володимира в Києві, передає "24".

Традиції 17 грудня

Цього дня слід вирушати зранку до церкви, просячи здоров'я та благополуччя у святої Варвари.

У цей день жінки традиційно моляться святий про посланні здоров'я дітям і захист від несправедливості з боку чоловіків і свекрух.

Також починається підготовка до новорічних свят. Жінки готують солодощі: карамелізують горіхи в цукрі, варять в меду ягоди та фрукти, печуть пряники, роблять льодяники. Чоловіки варять пиво за особливими рецептами.

Бездітним жінкам варто молитися Варварі, просячи допомогти завагітніти, адже ця свята є покровителькою жінок, які мріють про дітей.

17 грудня: Що не можна робити у День Варвари

Цього дня гріхом вважається прання, шиття, вишивання та будь-яка інша хатня робота.

Без особливої потреби, не виходьте ввечері з дому.

Намагайтеся цього дня не лихословити та ні з ким не сваритися.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme