День Вадима ключника: що не можна робити 22 квітня

Цей день був важливим для наших пращурів, адже на Вадима "відмикали" джерела

День Вадима ключника: що не можна робити…

Depo.ua розповість про традиції та заборони цього дня.

Святий Вадим - захисник від брехні та зради

Святий Вадим Персійський, він же у православних більш відомий як Вадим Ключник, шанується як захисник від брехні і зради. У день святого Вадима моляться про зміцнення віри. Цей святий покровитель допоможе набути впевненості в собі і своїх силах, допоможе позбутися від користі, жадання і гордині.

Вадим народився в четвертому столітті в багатій, знатній перській сім'ї в місті Віфлапате. Точна дата народження святого Вадима не збереглася. В юності прийняв християнську віру. Вирішивши присвятити своє життя служінню Богу, святий Вадим залишає рідну домівку і поселяється в невеликому приміському монастирі.

Монастирська братія з часом обрала святого Вадима пресвітером монастиря. Святому Вадиму під час відокремленої молитви на горі приходить бачення Слави Божої.

В цей час Персією правив цар Шапур, затятий гонитель християн. За наказом царя святий Вадим і його сім учнів були схоплені і поміщені в темницю, і в день святого Вадима згадують його мучеництво в ім'я віри. Християн піддавали щоденним жорстоким побиттям і знущанням, намагаючись отримати від них зречення від віри Христової і прийняти віру в язичницького бога Атара, покровителя вогню і сонця.

Чотири місяці тривали випробування святого Вадима і його учнів. Протягом цього терміну преподобний Вадим Ключник зміцнював віру в християнах, підтримував морально і духовно. Один із в'язнів на ім'я Нірсан, колишній глава міста Арії, не зміг витримати знущання, відрікся від християнської віри. Тоді цар Шапур зажадав від Нірсан як доказ своєї зради відрубати голову святому Вадиму.

Згідно з історичними джерелами кара ця відбулася в 376 році.

Після смерті царя Шапура учнів святого Вадима відпустили на свободу.

День Вадима ключника в народі: що не можна робити

Традиції Дня Вадима

У день Вадима, прозваного в народі Ключником, люди ходили до джерел (ключів), чистили їх і примовляли: "Підземна водиця, відмикає тобі шляхи весняні".

Після цього з джерел брали воду, вмивалися нею і пили її - вважалося, що це зміцнить здоров'я. Також на джерелах ворожили про смерть і життя хворих людей.

На Вадима Ключника починався також вигін худоби на луки, де вже досить виросла свіжа трава.

Заборони

Коли йшли на ключ за водою, ні з ким не говорили, а прийшовши, молилися на всі чотири сторони і питали про людину: на живе або на мертве? Якщо загаданого судилося довге життя - вода повинна була стояти світла, як скельце. Якщо ж хворого чекала смерть - ключі могли сильно завирує.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme