UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

День святого Андрія: Що не можна робити

13 грудня відзначається свято святого апостола Андрія Первозванного.

День святого Андрія: Що не можна робити…

Depo.ua розкаже про традиції та історію свята.

Історія свята

За євангельським переказом, Андрій, родом з Віфсаїди (Галілея), був найближчим учнем пророка Іоанна Предтечі, який хрестив Ісуса Христа. Святий Іоанн сам направив майбутніх апостолів Андрія Первозванного і Іоанна Богослова до Ісуса, вказавши, що він є Агнець Божий.

Андрій першим з апостолів пішов за Христом, а потім привів до нього свого брата Петра. Тому апостола Андрія і називають Первозванним.

Після зішестя Святого Духа на апостолів святий Андрій вирушив проповідувати в східні країни. Пройшов Малу Азію, Фракію, Македонію, узбережжя Чорного моря, Крим, Причорномор'я і по Дніпру піднявся до того місця, де тепер розташований Київ.

Як свідчить давньоруська "Повість временних літ", у Київських гір апостол Андрій сказав, що були з ним: "Чи бачите гори ці? На цих горах засяє благодать Божа, буде місто велике, і Бог спорудить багато церков". Апостол піднявся на гори, благословив їх і поставив на вершині хрест.

Потім святий продовжив свій шлях по Дніпру і дістався до поселень слов'ян, де був побудований Новгород. Звідси він пройшов через землі варягів до Риму і знову повернувся у Фракію, де в невеликому візантійському селищі - майбутньому могутньому Константинополі - заснував християнську Церкву, повідомляє "Обозреватель".

На своєму шляху Первозванний апостол зазнав багато печалей і мук від язичників - його виганяли з міст, били. Але і багато чудес Господь явив через учня Свого.

Апостольський шлях святого Андрія завершився в грецькому місті Патри, де в 62 році він був розп'ятий на хресті, що мав форму літери "Х".

Традиції Дня святого Андрія

Андрія з нетерпінням чекали всі незаміжні дівчата, адже саме в ніч на 13 грудня за новим стилем було прийнято ворожити на судженого-рядженого.

В цей день всі незаміжні моляться Андрію Первозванному, щоб він подарував їм гарних наречених.

Що не можна робити на Андрія

Починаючи з Дня Андрія вступають в силу заборони, що діють до Нового року або Хрещення, на всі види шиття, Мотанка ниток, щоб "звірі не моталися близько загонів". Вважалося, що порушення такої заборони може накликати біду на весь рід.

Також за традиціями в будинку, де з особливим трепетом відзначали День Андрія, очікується хороший і родючий урожай.

Що треба робити на Андрія

За старих часів вірили, якщо напередодні дня святого апостола Андрія гарненько попаритися, на цілий рік можна позбутися від усіх хвороб.

Відомо, що Святий апостол Андрій Первозванний - покровитель професій, пов'язаних з морем. Йому моляться про захист тих, хто виходить в плавання. Святий також протегує перекладачам і вчителям іноземної мови.

Батьки дочок і дівчата на Андрій Первозванний свято просять Святого Андрія Первозванного про вдале заміжжя.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme