ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

День Родіона: що не можна робити 21 квітня

21 квітня українці шанували святого Руфа, а православна церква - Родіона 

Depo.Життя
21 квітня 2018 00:22
ФОТО: depo.ua

Depo.ua розповість про традиції та заборони цього дня.

День Родіона у церкви

РезуÐ

21 квітня вшановують апостолів Родіона, Агаву, Руфа, Єрма (Ярему), також згадують святого Нифонта, преподобного Руфа – затворника Печерського, мученика Павсилипа та святого Келестина.

У цей день церква поминає святого Іродіона - апостола від сімдесяти. Згідно з переказами, він був родичем апостола Павла і разом з ним загинув мученицькою смертю за часів імператора Нерона.
Що кажуть у народі про День Руфа

Про святого Руфа селяни говорили: "З дня Руфи земля руйнується", тобто земля відходить від морозу і починає рости трава.

Вважалося, що в цей день сонце зустрічається з місяцем. Ці зустрічі бувають добрі і погані. Добра зустріч позначається ясним сонцем і світлим днем, тоді буде хороше літо, а ось погана віщує недобру погоду на все літо.

Що не можна робити 21 квітня

РезуÐ

Цього дня не варто йти до лісу, бо у давнину люди вірили, що на Руфа всякі гадюки вилазить із землі, а їх у цей час треба берегтися. У народі гадюки вважалася диявольськими створіннями, а їхній рід символізував зло.

Якщо гадюка все ж вкусила, людина має бігти одразу до води. Якщо добіжить швидше за гадюку - має шанс жити, вимочуючи рану у воді та промовляючи народні заклинання, якщо ж гадюка добулася першою - нема рятунку людині, мусить померти.

Нагадаємо, є прикмети, які допоможуть впіймати успіх.

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя