UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

День Олени та Костянтина: Що не можна робити

3 червня церква святкує День рівноапостольних царя Костянтина і матері його цариці Олени

День Олени та Костянтина: Що не можна ро…

epo.ua розкаже про історію та традиції цього свята.

День рівноапостольних царя Костянтина і матері його, цариці Олени: хто ці святі

Святий імператор Костянтин Великий був сином цезаря Констанція Хлора, який правив Галлією і Британією, а також був співправителем імператора Західної частини Римської імперії. Свята цариця Олена, мати імператора Костянтина, була християнкою. Майбутній правитель всієї Римської імперії - Костянтин - був вихований у повазі до християнської релігії. Його батько не переслідував християн у керованих ним країнах, у той час, як у всій решті Римської імперії християни піддавалися жорстоким гонінням з боку імператорів.

Після смерті Констанція Хлора його сина Костянтина в 306 році було проголошено військами імператором Галлії та Британії. Відразу ж новий імператор проголосив у підвладних йому країнах свободу сповідання християнської віри. Імператор Максиміан Галерій на Сході і тиран Максенцій на Заході ненавиділи імператора Костянтина і хотіли його вбити, але Костянтин попередив їх і в ряді військових операцій і з допомогою Божою, розбив всіх своїх супротивників.

Одним із заповітних бажань імператора було знайти Животворний Хрест, на якому був розіп'ятий Господь Ісус Христос. Для цієї мети він направив до Єрусалиму свою матір - святу царицю Олену, давши їй великі повноваження і грошові кошти.

Разом з Єрусалимським Патріархом Макарієм свята Олена приступила до пошуків, і Животворний Хрест був дивним чином знайдений в 326 році. Перебуваючи в Палестині, свята цариця багато зробила на користь Церкви. Вона наказала звільнити всі місця, пов'язані із земним життям Господа і Його Пречистої Матері, від усяких слідів язичництва, і наказала побудувати в цих пам'ятних місцях християнські церкви. Роздавши в Єрусалимі щедру милостиню та влаштувавши трапези для бідних, під час яких сама прислуговувала, свята цариця Олена повернулася до Константинополя, де невдовзі померла в 327 році.

Завдяки Олені були знайдені Гроб Господній, Животворящий Хрест та інші реліквії.

Традиції та прикмети Дня Олени

На Русі в цей день починали сіяти льон і робили спеціальні обряди на його хороший урожай. Старенькі збирали з кожної баби в селі по парі печених курячих яєць і клали їх у мішок з насінням. Мужик, виїхавши в поле для посіву льону, насамперед приймався за сніданок і додому привозив одні шкарлупки.

За іншим звичаєм, сівач повинен був печені яйця підкинути якомога вище - на високий зріст льону. Якщо ж льон сіяла баба, то вона роздягалася догола - в розрахунку, що льон зглянеться над нею і подумає: "Яка бідна жінка - у неї навіть сорочки немає, потрібно їй допомогти".

В цей же день приділяли багато уваги і огіркам, примовляючи: "Олен - льони, Костянтину - огірки".

Що не можна робити на День Олени

На Олену не можна було заплітати коси. У цей день дівчата повинні були ходити простоволосими, щоб волосся було красивим і довгими.

Не можна пліткувати, лаятися та конфліктувати.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme