ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

День Катерини: Що не можна робити

Святу Катерину вважають покровителькою шлюбу, жінок, а особливо - наречених

Depo.Життя
7 грудня 2018 00:49
ФОТО: depo.ua

Depo.ua розповість про традиції та заборони цього дня.

Як Катерина стала покровителькою наречених: Історія святої

Великомучениця Катерина була дочкою правителя Олександрії. До неї сваталося багато наречених, але дівчина всім відмовляла. "Якщо ви наполягаєте, я вийду заміж, - говорила вона батькам. - Але знайдіть мені такого юнака, який буде подібний до мене у чотирьох іпостасях: в шляхетність, в красі, в багатстві і в розумі". Довго батьки шукали нареченого для своєї дитини, але марно.

За порадою вони звернулися до старця, який давно довідався про високі моральні якості Катерини і вирішив схилити її до "пізнання Христа, Царя Небесного". Катерина обрала небесного жениха - Ісуса Христоса. Вона охрестилася в дорослому віці. Після хрещення їй з'явилася Богоматір з немовлям. Спаситель простягнув їй перстень як символ заручин.

Потім Катерині не давав життя імператор Максиміліана, який намагався спокусити її багатством і славою, щоб роздобути її в дружини. Але кожен раз вона відповідала йому відмовою, оскільки вона була вірна Небесному нареченому - Христу - і звернувшись до нього з молитвою, сама лягла під меч ката.

З тих часів, свята великомучениця Катерина є покровителькою шлюбу, а особливо наречених. І найбільше це свято з передчуттям і нетерпінням чекали незаміжні дівчата, та й зараз не менше його чекають. Вважають це свято дівочим - адже в цей день багато дівчат хотіли і хочуть дізнатися свою долю, тому і ворожать на судженого, повідомляє "Обозреватель".

Крім того, що Катерина - покровителька жінок, наречених, відомо, що вона допомагає модисткам і кравцям.

День Катерини: Пора вечорниць

З цього дня в Україні наступали холоди, а значить на вулиці в холод і мороз особливо не розважишся. Тому дівчата починали влаштовувати посиденьки, які в нашій традиції називаються вечорницями. На вечорницях були присутні лише дівчата, які разом вечеряли і ворожили. Було прийнято варити кашу, по якій потім ворожили.

Зазвичай вони співали і веселилися, але не танцювали, адже в цей час тривав Різдвяний піст.

Що не можна робити в День святої Катерини

Так як Катерини випадає на Різдвяний піст, не можна було танцювати, але от співати і веселитися не заборонялося, особливо це стосувалося молоді. Звичайно ж, виключалися будь-які роботи на землі, фізична праця. Не можна було нічого будувати, ремонтувати і шити.

Традиції і прикмети

Не тільки дівчата в цей день звертаються до Святої Катерини. Хлопці моляться і постять, просять Бога про те, щоб той послав їм добру дружину - ласкаву і працьовиту. Вважалося, що треба встигнути до 11 ранку прийти до церкви і поставити свічку до ікони св. Катерини, адже в цей день адресний звернення до святої багаторазово підсилює побажання.

У цей день спостерігали за погодою, щоб дізнатися, якою буде зима і весна.

  • Ясна погода на Катерину - буде морозна зима

  • Тепла погода - морози вдарять тільки на Варварин день (після 17 грудня)

  • Сніг випав на суху землю - зимовий шлях встане, і наступний рік буде неврожайним

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя