Дематюкація і заборона Золушок: ТОП-5 дивних законопроектів, поданих у Раду

Верховна Рада завалена "спамом": наразі кількість законопроектів на розгляді у парламенті перевалила за відмітку у 10 тисяч, і далеко не всі вони дійсно корисні

Depo.ua ропонує розглянути кілька найбільш дивних законопроектів,  які "висять" у Раді.

Про "дематюкацію" мови

Законопроект "Про протидію лихослів'ю"  № 10414 зареєстрували 2 липня 2019 року. Ініціювала "дематюкацію" народний депутат Ольга Богомолець.  Нардепка пропонує штрафувати за нецензурну лексику на телебаченні та в Інтернеті. За матюкливі емоції авторка пропонує платити до 67 тис. 

Головним комітетом по розгляду даного законодавчого акту виступить Комітет з питань свободи слова та інформаційної політики.

Про заборону Золушок

18 вересня 2018 до Верховної Ради внесли законопроект №9092, який передбачає заборону надто "екзотичних" імен для дітей. У Сімейному кодексі України пропонували встановити, що ім’я дитини повинно відповідати її статі і не складатися  з назв неживих предметів, вигаданих персонажів, географічних назв, титулів, хвороб, абревіатур. Хотіли забаоронити також імена, що містять одночасно букви, символи та (або) цифри, нецензурну лексику чи можуть образити "суспільну мораль".

Автором законопроекту є народний депутат з групи "Відродження" Володимир Мисик. У пояснювальній записці до законопроекту зазначено, що за даними Міністерства юстиції України, за попередні роки в країні були зареєстровані такі імена, як Черешня, Золушка, Атлантида, Таймер, Сервер та Космос, Кукла, Мерседес, Алейна, Книгиня, Ізраїль, Мілорд, Сероп, Султан, Панна, Кітті, Янукович та інші.

Про "породисте" розмноження

Законопроектом №7220 депутати пропонують ввести облік домашніх тварин та посилити штрафи за неправильне поводження з ними. Але в документі є й інші норми. Наприклад, домашнім улюбленцям без породи планують заборонити розмножуватися. Підібрав пса-безхатченка – стерилізуй. Не хочеш стерилізувати? Плати штраф від 3 до 20 тисяч гривень і стерилізуй. Документ уже схвалили в першому читанні.

Про "засідання з богом"

Законопроект № 6722 від 13 липня 2017 року передбачає початок кожного засідання Верховної Ради із спільного читання депутатами молитви "Отче наш".

У пояснювальній записці до законоепроекту стверджується, що читання молитви "Отче наш" відразу після відкриття пленарного засідання сприятиме духовній консолідації народних депутатів України і налаштовуватиме їх на відповідальну і продуктивну роботу з урахуванням основних християнських цінностей.

Про копійку на рубль

Законопроект  № 2491а від 10 серпня 2015 року авторства Олега Мусія пропонує перейменувати українську "копійку" на "рубль". У пояснювальній записці стверджується, що законопроект розроблено з метою приведення найменування меншої частки грошової одиниці в Україні до історично обґрунтованої назви.

"Із багатьох історичних джерел ми дізнаємось, що меншою частиною гривні був саме рубль. І саме рубль, а не копійка, був часткою гривні. З часу введення грошової одиниці в Україні - гривні, без історичного обґрунтування її меншу частину було названо словом копійка. А з усіх історичних джерел вбачається, що копійка є частиною саме рубля, а не гривні. Отже з часів Русі (України) на нашій території грошовими одиницями були гривня та її менша частина рубль", - зазначив Мусій.

 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна